Sąd zadecydował. Restaurator słono zapłaci za podawanie mrożonek

Według sądu oszustwem jest nieinformowanie klientów restauracji o tym, że dania, które zamówili przygotowywane są z mrożonych produktów. Włoski Sąd Najwyższy utrzymał wyrok niższej instancji, na mocy którego restauratorowi nakazano zapłacić 2200 euro kary.

 

Media podkreślają, że włoskie przepisy umożliwiają karanie właścicieli lokali, którzy nie zaznaczają wyraźnie w menu, że serwowane dania to mrożonki bądź, że zostały przygotowane z zamrożonych składników. Zatajenie takiej informacji traktowane jest równoznaczne z oszustwem handlowym. Za takie wykroczenie grozi grzywna w wysokości ponad 2 tysiące euro.

 

Właśnie taką karę musi zapłacić restaurator z Mediolanu. Co prawda właściciel restauracji zaskarżył nałożoną na siebie karę. Kiedy sprawa trafiła do Sądu Najwyższego wyrok został podtrzymany, mężczyzna dodatkowo został obciążony kosztami procesowymi.

 

Włoskie sądy często zajmują się tego typu sprawami. Zawsze w takich przypadkach właściciele otrzymywali yspkie kary finansowe. Media podkreślają, że mrożonki są dopuszczalne w restauracjach. Kary można uniknąć w prosty sposób – wystarczy informację o mrożonych produktach zamieścić w karcie dań restauracji.

 

kd, źródło: polsatnewsKomentarze