Schudła 5 kg w ciągu nocy? Wystarczy, że pozbędziesz się…

schudła

Kobieta przeszła metamorfozę w jedną noc. Rano obudziła się z lżejszym ciałem, a wszystko za sprawą…

Często obserwujemy, że nasz brzuch jest napompowany jak balon, ciężki i nabrzmiały. W ten sposób staje się on przyczyną dodatkowych kilogramów. Często dzieje się tak nawet pomimo regularnej aktywności fizycznej. Niestety sam sport nie wystarczy, jeżeli obok niego nie uwzględnimy prawidłowej diety.

 

Przekonała się o tym jedna z użytkowniczek Instagramu. Dbając o swoją figurę czuła, że brzuch przysparza jej dodatkowych kilogramów. Mimo ćwiczeń efekty były podobne. Okazało się, że przyczyną są wzdęcia. Kobieta przekonuje, że można schudnąć nawet 5 kg, jeżeli pozbędziemy się wzdęć.

 

Ciężko uwierzyć, że za tak dużą różnicę w naszym wyglądzie odpowiadają właśnie wzdęcia. Jednak to przez nie wizualnie „tyjemy” o nawet kilka dodatkowych kilogramów.

 

„Wzdęcia są normalną częścią procesu trawiennego” – pisze na swoim Instagramie Selena Tavarez. Problemy z brzchem powodują u niej takie produkty jak: gumy do żucia, napoje gazowane, niektóre surowe warzywa, a także duża ilość cukru i soli. Problemy ze wzdęciami mają wszyscy. Również szczupłe i bardzo wysportowane osoby.

 

ZOBACZ TEŻ:70% populacji jest już zarażona Koronawirusem? Zdaniem ekspertów to…

 

Kiedy zwiększa się ilość gazów w przewodzie pokarmowym wtedy tworzą się wzdęcia.

Jeśli po posiłku, dość szybko powiększa się obwód brzucha i następnego dnia rano lub nawet nieco szybciej brzuch jest już poprzedniej wielkości, a masa ciała pozostaje bez zmian, najprawdopodobniej mamy do czynienia ze wzdęciem.

 

Pomocne w zmniejszeniu wzdęć są zioła takie jak np: kminek, mięta, melisa. Ponadto należy zdecydowanie unikać szybkiego jedzenia oraz energicznego przełykania pokarmów.

 

 

Źródło:kobietaonet/pixabayKomentarze