Selena Gomez żąda 10 mln dolarów ODSZKODOWANIA. Chodzi o…

Selena Gomez żąda gigantycznego odszkodowania od twórców pewnej gry.

W stworzonej na smartfony grze Clothes Forever – Styling Game chodzi o to, by postacie wzorowane na celebrytach przebierać w ciuchy z wirtualnych kolekcji.

 

Taka gra jest trochę porównywana do zabawy lalkami tyle, że w wersji cyfrowej. Jedna z lalek, którą można stylizować jest wzorowana na wyglądzie Seleny Gomez.

 

Aktorka twierdzi, że nie wyraziła na to zgody. W związku z tym gwiazda żąda gigantycznego odszkodowania.

 

Zdaniem prawników Seleny, aktorka nie wyraziła zgody na sprzedaż wizerunku producentom wspomnianej gry, która jest adresowana do dzieci. Żeby grać, trzeba dysponować wirtualnymi diamentami. Te kupuje się już za realne pieniądze. Tzw. mikro płatności zaczynają się od 99 centów, a kończą na 100 dolarach bez jednego centa.

 

Gomez nazywa to „niesmaczną praktyką zachęcania użytkowników do robienia zakupów w grze, w celu sfinansowania wyimaginowanych wydatków”, podczas gdy ona sama dba o swój wizerunek, jako osoby stanowiącej wzór do naśladowania dla młodzieży.

 

Pozew od gwiazdy otrzymał chiński sprzedawca gry, firma Guangzhou Feidong Software Technology Co., a także jej wydawca, brytyjska firma MutantBox Interactive Limited.

 

Prawnicy Seleny Gomez, w uzasadnieniu kwoty żądanego odszkodowania, zaznaczają, że marki płacą ich klientce miliony dolarów za umowy, w których zgadza się ona udostępnić wizerunek. Za sponsorowany post gwiazdy w mediach społecznościowych trzeba zapłacić nawet 800 tys. dolarów.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Anja Rubik znów RIPOSTUJE Kaję Godek! „Edukacja seksualna jest wykorzystywana do…”

 

Źródło:londyneknet

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze