Seniorzy nie zostaną wpuszczeni na wesela! Nowe pomysły rządu

Rząd chce wprowadzić nowe obostrzenia dotyczące wesel. Nie będą w nich mogli uczestniczyć seniorzy. Wytyczne w tej sprawie mogą pojawić się już w tym tygodniu.

– Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – powiedziała „Rzeczpospolitej” wiceminister rozwoju Olga Semieniuk.

– Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – dodała.

Nie jest wykluczone, że zostanie wprowadzony nakaz noszenia maseczek na weselach. Rozważane jest również organicznie liczby uczestników przyjęć.

W Polsce przybywa zakażeń koronawirusem. W czwartek odnotowano ich aż 726.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia, które dotkną powiatów z największą liczbą odnotowanych zakażeń.

– Zidentyfikowaliśmy dziewiętnaście powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń – powiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia, w czasie konferencji prasowej.

– W tzw. powiatach czerwonych (dziewięć powiatów) wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej – dodał.

W tych powiatach liczba uczestników imprez rodzinnych będzie mogła wynieść maksimum pięćdziesiąt osób.

Źródło cytatów: „Rzeczpospolita”

Fot. PixabayKomentarze