Sensacja w Australii: pożary odsłoniły konstrukcje STARSZE OD PIRAMID!

Pożary w Australii spustoszyły spore połacie tego kraju, lecz choć były szeroko komentowane w mediach, to daleko im było do największych znanych nam pożarów w historii tego kontynentu. Co ciekawe, niszczycielski żywioł odsłonił też fragmenty starodawnych konstrukcji, które jak szacują badacze, mogą być starsze od egipskich piramid! 

Nietypowe i wręcz sensacyjne odkrycie miało miejsce w południowo-zachodniej Wiktorii, na terenie obszaru historycznego Budj Bin. Archeolodzy od dawna znajdowali tam ślady życia rdzennych mieszkańców Australii, ale pożary, wbrew pozorom nie zniszczyły obszaru, a wręcz pomogły na odkrycie jego nowych tajemnic. Badacze nie kryją zadowolenia, bowiem ich wiedza na temat aborygeńskiej kultury sprzed 6,6 tysiąca lat znacznie się powiększyła. W wypalonych miejscach dostrzeżono bowiem…

Naukowcy zauważyli, że w miejscach wypalonych traw i zarośli znajduje się długi na około 25 metrów rów. Jest to nieznany dotąd i znaczy w rozmiarze element tamtejszej akwakultury sprzed tysięcy lat.

 

ZOBACZ TEŻ: Papież Franciszek będzie OSTATNIM papieżem? Straszne proroctwo sprzed 900 o KOŃCU ŚWIATA

 

Kiedy wróciliśmy na ten teren, znaleźliśmy kanał ukryty w trawie i pozostałych roślinach. Miał około 25 metrów długości, co jest naprawdę znacznym rozmiarem

– mówi Denis Rose, kierująca organizacją Gunditj Mirring Traditional Owners Aboriginal Corporation, która bada życie rdzennych Australijczyków.

 

Kanały oraz inne akweny zostały zbudowane z użyciem skał wulkanicznych. Są uznawane za jedne z najstarszych przejawów akwakultury. Dzięki kanałom i towarzyszącym im akwenom Aborygeni mieli ułatwiony połów ryb, głównie węgorzy. Stanowiły one sporą część ich diety. Szacuje się, że kanały powstały około 6,6 tysiąca lat temu, są więc starsze od piramid w Egipcie.

 

ZOBACZ TEŻ: Warszawa: usiadł obok niej i położył plecak na kolanach. Po chwili zrobił coś OBRZYDLIWEGO

 

Naukowcy liczą, że tragiczne australijskie pożary pozwolą im przy tej okazji na dokonanie ważnych naukowych odkryć – skoro już doszło do tej tragedii, to w miarę możliwości warto wykorzystać okazje, które ona sprokurowała. Być może to dopiero początek ciekawych odkryć w Budj Bin i innych miejscach?

 Komentarze