Sensacyjna teza nt. koronawirusa! Epidemiolodzy twierdzą, że źródłem wirusa mogą nie być Chiny.

koronawirusa

Naukowcy postawili nową, sensacyjną tezę w sprawie koronawirusa. Zdaniem chińskiego epidemiologa Zhonga Nanshana koronawirus nie pochodzi z Chin.

Według informacji podanych przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia wynika, że w środę pojawiły się 433 nowe przypadki zakażeń, a w ciągu ostatniej doby zmarło 29 osób. Najwięcej przypadków zachorowania na koronawirusa w Europie odnotowano we Włoszech. Jest to obecnie 655 osób. Nowe przypadki zachorowania potwierdzono także w Danii i Estonii. We Francji trwa z kolei poszukiwanie pacjenta „zero”, czyli osoby, która pierwsza została zarażona wirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Jedna z imprez masowych w Polsce zamknięta przez koronawirus. To pierwszy taki przypadek.

W Polsce nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Jednak Minister zdrowia  podtrzymał prognozę, że w najbliższym czasie koronawirus pojawi się w naszym kraju.

– Jeśli tylko będziemy mieli taką informację, natychmiast ją państwu przekażemy – podkreślił.

 

– Premier wydał polecenie wojewodom wprowadzenia w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali – poinformował Szumowski. Chodzi np. o zwiększenie bazy łózek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny, czy zwiększenie obsady personelu. Inspektorzy sanitarni w województwach zostali zobowiązani do pracy 24 godziny na dobę – podało z kolei MSWiA.

 

Obecnie liczba osób na całym świecie u których potwierdzono obecność koronawirusa wynosi 83 774. Z czego 2867 osób zmarło, a 36 654 wyzdrowiało.

źródło: https://gisanddata.maps.arcgis.com/

fot. pixabayKomentarze