Setki tysięcy KONTROLI! Policja ma ręce PEŁNE roboty!

Kontrole trwają na całego! Policjanci mają pełne ręce roboty! Czy przestrzegamy obostrzeń? Ile przeprowadzono kontroli?

Z pandemią walczą już nie tylko medycy, ale też policjanci, strażacy czy inne służby mundurowe. W całym kraju trwają kontrole przestrzegania obostrzeń.

– Policja, Straż Graniczna i Straż Pożarna wspólnie wykonują zadania, które mają ograniczyć epidemię koronawirusa. W ten sposób od ponad roku formacje podległe MSWiA wraz ze służbą zdrowia działają na rzecz bezpieczeństwa obywateli – powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński.

Zobacz także: Nowe zasady kwarantanny! Co się ZMIENIA?

Od początku pandemii policjanci już ponad 60 mln 339 tys. razy sprawdzali przestrzeganie kwarantanny.

Mundurowi zajmują się też weryfikowaniem, czy zasłaniamy usta i nos oraz, czy przestrzegane są nakazy, zakazy i ograniczenia.

– Po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką od początku działań nałożono prawie 370 tys. mandatów, skierowano ponad 54 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz pouczono ponad 241 tys. osób – dodał Kamiński.

Działania prowadzą też straże pożarne – PSP i OSP. Strażacy pomagają dowozić chętnych na szczepienia. W walkę z pandemią zaangażowana jest również Straż Graniczna.

Jak widać, epidemia nie odpuszcza. Musimy przygotować się na kolejne miesiące pełne kontroli i ograniczeń. Taka jest obecnie rzeczywistość.

Zobacz także: Maturzyści będą uczyć się przez… telewizję! Jest DECYZJA!

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Fot. PixabayKomentarze