W tym roku będzie istna plaga kleszczy! OTO DWUSKŁADNIKOWY POGROMCA KLESZCZY!

Zima była łagodna, a mrozy występowały sporadycznie. Niestety takie warunki sprzyjają kleszczom, które są już aktywne od stycznia i będzie ich coraz więcej właśnie ze względu na brak zimy. Niestety czasami wystarczy zwykły spacer z psem, by niepostrzeżenie złapać tego groźnego pasożyta.

„Tej zimy kleszcze są cały czas aktywne. Już we wcześniejszych latach obserwowaliśmy je w styczniu, więc ten rok nie jest inny, szczególnie że temperaturę i wilgotność mieliśmy wysoką jak na luty.”

– mówiła w rozmowie z TVN24 doktor inżynier Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

Sprzyjające warunki pogodowe oraz temperatura powyżej 5 stopni Celsjusza i wysoka wilgotność powietrza to warunki sprzyjające kleszczom, które mają przez to ułatwione oddychanie. Tym samym jest ich więcej, a naukowcy mówią wręcz o pladze.

 

„W Polsce, podobnie jak w pozostałej części Europy, z roku na rok obserwuje się rosnącą liczbę zachorowań na boreliozę.”

ostrzega GIS.

 

Większość środków przeciwko kleszczom, które możemy kupić w sklepach bazuje na chemicznych komponentach. Mogą być one szczególnie niezdrowe dla skóry i układu oddechowego. Większość z nich jest w formie sprayu co dodatkowo jest zagrożeniem dla oczu. W niemal każdych środkach przeciwko owadom stosowana jest niebezpieczna substancja chemiczna –DET. Dlatego środki te mogą wywoływać nudności nawet po rozpyleniu na skórę oraz przyczyniać się do chorób układu nerwowego.

 

Kleszcze nie znoszą intensywnych zapachów, dlatego odstraszasz na nie możesz przygotować samodzielnie w domu na bazie naturalnych składników!

 

ZOBACZ TEŻ:Oczyszczacz powietrza ZWALCZA Koronawirusa?!

 

Oto najskuteczniejszy odstraszasz na kleszcze!

 

Przygotuj olejek z drzewa herbacianego i wodę w proporcjach:1 część olejku, 2 części wody. Zastosuj na początek 50 ml olejku herbacianego na 100 ml wody. Dokładnie wymieszaj składniki w buteleczce z rozpylaczem. Taki naturalny spray warto stosować bezpośrednio na skórę rąk, szyi, nóg, ale także na całe ubranie i buty.

 

ZOBACZ TEŻ:RUPIEĆ trzymany w pudełku po butach okazał się SKARBEM – sprzedano go za BAJOŃSKIE PIENIĄDZE!

 

Źródło:5minutdozdrowia/pixabayKomentarze