Kiedy wrócimy na siłownie i do fitness klubów? Minister podała datę!

Wielu Polaków czeka aż otworzą się siłownie i znów będzie można w nich ćwiczyć.

Siłownie i kluby fitness zostały zamknięte w związku z ryzykiem zarażenia się koronawirusem. W końcu to tutaj stale dotykamy różnych przyrządów, pocimy się i możemy ocierać twarz. Wszystko to są czynności, które stawiały siłownie i fitnessy jako miejsca, gdzie ryzyko zarażenia się Covid-19 jest spore.

 

W ramach stopniowego rozluźniania rządowych obostrzeń i odmrażania gospodarki, po kolei uruchamiane są kolejne rodzaje firm. W ramach trzeciego etapu, na którym jesteśmy, możemy już pójść do fryzjera, kosmetyczki czy do restauracji. Na czwartym etapie ponownie otworzone mają być właśnie siłownie i kluby.

 

Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz powiedziała, że obecnie trwają konsultacje z branżą fitness. Opracowywane są także nowe wytyczne. Podobnie jak w przypadku innych firm – kosmetycznych czy gastronomicznych – z pewnością wprowadzone będą spore zmiany dotyczące działania klubów fitness i siłowni. Dotyczyć one będą zarówno procedur dla pracowników takich punktów, jak i dla klientów.

 

>>>Dramat w IKEI! Zamiast płynu do dezynfekcji wlano…

 

Jeśli chodzi o datę otwarcia dla siłowni i klubów fitness, to Jadwiga Emilewicz  w rozmowie w Radiu Zet powiedziała:

 

Kolejne etapy ogłaszane są mniej więcej w odstępach dwutygodniowych, bo dwa tygodnie to jest czas, w którym wirus się rozwija, a my możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków (…) być może będzie to już za dwa tygodnie.

 

Zatem wstępna data otwarcia siłowni i klubów fitness to 1 czerwca 2020 r.

 

>>>Zmarły macha z trumny! Zobacz przerażające nagranie! (VIDEO)

 

fot. pixabayKomentarze