Siłownie i baseny otwarte? Wiemy, kiedy będzie to możliwe

W ubiegłym tygodniu decyzją rządu siłownie oraz baseny zostały zamknięte. Spowodowało to fale protestów. Teraz okazuje się, iż ponownie mogą zostać otwarte.

 

W zeszłym tygodniu rząd wprowadził nowe obostrzenia spowodowane koronawirusem. Dotyczyły one m.in. branży fitness, gdyż postanowiono zamknąć siłownie oraz baseny. Decyzja ta spotkała się ze sporą krytyką. Interweniować postanowiła nawet Otylia Jędrzejczak, która w piątek udała się na rozmowę z wicepremierem Piotrem Glińskim i sekretarzem stanu Anną Krupką. Mistrzyni olimpijska stwierdziła później, iż „udało się znaleźć kompromis”.

 

W sobotę natomiast w Warszawie na Placu Zamkowym odbył się protest branży fitness, a w poniedziałek jej przedstawiciele spotkali się z Jarosławem Gowinem. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy te okazały się skuteczne, co w rozmowie z Gazetą Wyborczą zdradził przedstawiciel branży fitness Adam Śliwiński.

 

„Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin. Równocześnie kontynuowane będą rozmowy w sprawie programów osłonowych dla branży” – powiedział Śliwiński.

 

W tym temacie wypowiedział się również Jarosław Gowin.

 

„Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki” – stwierdził.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: pickpik.comKomentarze