SKANDAL w Brazylii. Uczniowie zrobili coś STRASZNEGO!

W jednej z brazylijskich szkół doszło do szokującej sytuacji. Uczniowie wykonali ohydne gesty.

 

Każdy z nas miał kiedyś 16 lat i robił głupie rzeczy. Jednak ci uczniowie pochwalili się swoją głupotą w sieci. Opublikowali zdjęcie na Instagramie, które prezentowało ich niedopuszczalne zachowanie.

 

Do zdarzenia doszło w Liceum Świętej Marii w Recife. Na zdjęciu widać dziesięcioro uczniów wykonuje nazistowski salut w kierunku swojego kolegi, który odwdzięcza się tym samym gestem.

 

Opis zdjęcia nawiązywał do nazistowskiej terminologii. Autor nazwał się „nowym führerem” klasy. Zapowiadał budowę nowej Rzeszy, a także dodał hasztagi takie jak: „Czwarta Rzesza”, czy „Aryjczyk”.

 

W całej Brazylii zrobiło się głośno o tym skandalicznym zachowaniu. Dzień po dodaniu zdjęcia sprawą zajęły się niemal wszystkie największe brazylijskie media.

 

 

Dyrekcja szkoły postanowiła wydać oświadczenie, w którym wyraźnie odcina się od gestu uczniów i ideologii za nim stojącej.

 

Przepraszamy wszystkich, którzy zostali urażeni. Nasza szkoła nie wspiera żadnych zachowań sprzecznych z wartościami chrześcijańskimi i etycznymi oraz w odniesieniu do wartościowania życia i poszanowania wszystkich ras, narodów i przekonań – mówi fragment oświadczenia władz szkoły

 

Dlaczego uczniowie wykonali nazistowski salut?

Ich tłumaczenie nie są zbyt przekonujące. Twierdzą, że była to forma wyrażenia poparcia dla kolegi, który właśnie został przewodniczącym klasy.

 

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zdarzeniu zostali zawieszeni w prawach ucznia na tydzień. Musieli usunąć także konto instagramowe, na którym opublikowali haniebną fotografię.Komentarze