SKANDAL w prokuraturze! Sprawa jest OGROMNIE bulwersująca!

To wielki skandal w prokuraturze! Sprawa jest bardzo bulwersująca! Co się stało? Kto poniesie za to odpowiedzialność?

Przed delegowaniem prokuratora, i to bez jego zgody, do innej jednostki, Prokurator Generalny lub Krajowy nie sprawdza, czy jego sytuacja rodzinna nie sprawia, że jest to niedopuszczalne.

Zobacz także: Jesteś studentem i brakuje ci pieniędzy? TAK szybko otrzymasz gotówkę!

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się już do Państwowej Inspekcji Pracy o sprawdzenie, czy brak takiego zapisu nie narusza przepisów prawa.

– Zasady prawa pracy sprzeciwiają się przedmiotowemu traktowaniu pracowników, co narusza także godność osoby ludzkiej. Ostatnio prokuratorzy aktywni w stowarzyszeniu Lex Super Omnia dostali półtora dnia na spakowanie się i przeprowadzkę o kilkaset kilometrów – na delegację do innych prokuratur – podał RPO.

Osoby, które są delegowane, informację o tym otrzymują w chwili doręczenia aktu delegacji. Nie zawiera on żadnego uzasadnienia. Nikt nie sprawdza też sytuacji rodzinnej delegowanych.

Fot. Pixabay

Co na to wszystko odpisał Prokurator Krajowy?

– Decyzje o delegowaniu podejmowane przez uprawnione podmioty w ramach ustawowych kompetencji i uprawnień wynikają z przyjętej przez ustawodawcę organizacji prokuratury. Jednym z jej istotnych punktów jest elastyczność w zarządzaniu kadrą prokuratorską mająca na celu zapewnienie sprawności i skuteczności działania”, zaś „reguły stosowania instytucji delegowania odpowiadają naturze publicznoprawnych stosunków służbowych oraz obowiązywaniem zasady dyspozycyjności”. Decyzje zaś „nie wymagają uzasadnienia.” – napisał.

RPO zwraca uwagę na to, że jest to przedmiotowe traktowanie pracowników. Narusza to też godność osoby ludzkiej.

– Naruszeniem godności jest bowiem każda sytuacja, gdy człowiek staje się wyłącznie przedmiotem działań podejmowanych przez władzę, a jego rola sprowadzona zostaje do czysto instrumentalnej postaci – podkreślił Rzecznik.

Sprawę ma teraz zbadać Główny Inspektor Pracy.

Zobacz także: Meteorolodzy rozkładają ręce! Do Polski nadciągają STRASZLIWE mrozy!

Fot. Pixabay

Źródło: RPO

Komentarze