SKANDAL ze szczepieniami! Pominięto WAŻNĄ grupę!

Jest duży skandal ze szczepieniami! Pominięto ważna grupę! O co chodzi?

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił uwagę na to, że przy szczepieniach pominięto osoby pomagające bezdomnym! Postulowane jest włącznie ich do planu szczepień.

– Rzecznik jest przekonany, że ze względu na specyfikę zjawiska bezdomności jest to potrzebne dla zapewnienia bezpieczeństwa samym osobom w kryzysie bezdomności i tym, którzy pomagają tej najbardziej wykluczonej grupie społecznej, a z uwagi na duży stopień ryzyka przenoszenia zakażeń w tych grupach, także dla zapewnienia bezpieczeństwa całemu społeczeństwu – podało biuro RPO.

Zobacz także: TO robi teraz Kinga Duda! Spadniesz z krzesła!

Fot. Pixabay

Rzecznik uważa, że trzeba zweryfikować, czy w Narodowym Programie Szczepień określenie „pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu” obejmuje też pracowników noclegowni i innych podobnych placówek.

W takich miejscach często dochodzi do zakażeń, więc – zadaniem RPO – powinny być objęte szczepieniami.

– Niestety zgłaszani do szczepienia w etapie „0” pracownicy tych placówek spotykają się z odmowami szczepienia wynikającymi z faktu, iż zostali przez Ministerstwo Zdrowia dopisaniu do etapu „0” w dniu, w którym zakończono zapisy na szczepienia w etapie „0” – podał Rzecznik.

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że państwo musi zapewnić bezpieczeństwo osobom, które pracują z bezdomnymi. Dlatego podjął szereg inicjatyw, które mają zachęcić rząd do zmian w planie szczepień.

Miejmy nadzieję, że takie modyfikacje zostaną szybko wprowadzone.

Zobacz także: Doda ma DUŻE problemy! PRZYŁAPANO ją na…

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze