SKANDAL ze Zbigniewem Ziobrą! Sprawa jest już badana!

To duży skandal ze Zbigniewem Ziobrą! Sprawa jest już badana! Co się stało? Co zrobił znany polityk?

Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie napisał do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o polityczną odpowiedzialność Zbigniewa Ziobry, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w sprawie naruszenia praw obywatelskich adwokata Romana Giertycha.

Zobacz także: SZALEŃCZY pościg w Sieradzu! Mężczyzna TARANOWAŁ co się dało!

Wcześniejsze pismo premier przekazał Ziobrze. W ten sposób Minister Sprawiedliwości stał się sędzią we własnej sprawie!

– Dlatego Rzecznik Praw Obywatelskich ponownie zwrócił się do premiera o osobiste ustosunkowanie się do całej sprawy i spowodowanie wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za naruszenia praw obywatelskich – czytamy w oświadczeniu.

Fot. gov.pl

Na co zwrócił uwagę RPO? Chodzi o działania umyślnie ukierunkowane na osiągnięcie konkretnych efektów procesowych, z naruszeniem przepisów prawa i standardów działania demokratycznego państwa.

Rzecznik poprosił wtedy premiera o wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za te naruszenia.

– Pozostawienie tak bulwersujących naruszeń prawa bez stosownej reakcji, stanowić będzie jasny komunikat dla społeczeństwa, że organy ścigania stoją ponad prawem i sankcjonowane jest łamanie przez nie fundamentalnych konstytucyjnych praw i wolności, co bez wątpienia nie pozostałoby bez istotnego wpływu na osłabienie zaufania obywateli do Państwa i jego organów – mówił wtedy Adam Bodnar.

Rzecznik jest zdziwiony, że premier przekazał sprawę do rozpatrzenia Ministrowi Sprawiedliwości oraz Prokuratorowi Generalnemu, który w tej sytuacji staje się sędzią we własnej sprawie.

Dlatego RPO ponownie poprosił o to, żeby to premier zajął się tym tematem.

Zobacz także: MOCNE oświadczenie Agaty Młynarskiej! Chodzi o jej męża!

Fot. gov.pl

Źródło: RPOKomentarze