SKANDALICZNE słowa Trumpa. Krytykuje walkę z koronawirusem

Donald Trump znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Teraz przeszedł jednak samego siebie.

 

Prezydent USA Donald Trump sam prowadzi swojego Twittera, dlatego widzimy jak śmieszne, a czasami straszne potrafią być jego poglądy. W ostatnim wywiadzie ostro skrytykował sposoby walki z koronawirusem.

 

Trump w rozmowie z reporterem telewizji FOX News nie krył swojego zdania na temat działań władz stanowych. Jako, że uwagi dotyczyły działań podobnych do tych, jakie obserwujemy w Europie, to ta wypowiedź krytykuje także nasze, polskie podejście do epidemii.

 

Chodzi o ograniczenia w ruchu, zostawanie w domu i wstrzymywanie działalności niektórych firm. Według prezydenta Stanów Zjednoczonych taka walka z wirusem jest gorsza niż on sam. Podał kilka przykładów zagrożeń, które są według niego gorsze od koronawirusa, jednak nikt z tych powodów nie wprowadza takich obostrzeń.

 

 Każdego roku tysiące ludzi umiera z powodu grypy i nie bijemy wtedy na alarm. Znacznie więcej ludzi ginie w wypadkach samochodowych, a jakoś nie dzwonimy do koncernów i nie prosimy, by przestali produkować auta – powiedział prezydent USA

 

Według Trumpa kluczem do pokonania pandemii jest… powrót do normalności. Według niego nie warto aż tyle uwagi poświęcać wirusowi, ponieważ jest zagrożeniem jak każde inne i niepotrzebnie panikujemy.

 

ZOBACZ TEŻ: Epidemia uratowała TERRORYSTĘ. Dzięki niej wyszedł na wolność

 

W Nowym Jorku brakuje kilkudziesięciu tysięcy łóżek dla pacjentów z COVID-19. Stany Zjednoczone utrzymują się w ścisłej czołówce zachorowań. Amerykanie mają szczęście, że władze stanowe są mądrzejsze od prezydenta i traktują problem poważnie. Nie słuchajmy Trumpa, słuchajmy ekspertów, wtedy będziemy zdrowsi i przezwyciężymy tę zarazę.

 

 

 Komentarze