Skandaliczne zachowanie POLICJANTÓW! Niesłychane co wyprawiali na służbie

Skandaliczne zachowanie POLICJANTÓW! Niesłychane co wyprawiali na służbie

Skandal z udziałem policjantów miał miejsce nad jednym z poznańskich jezior.

W czasie pandemii policjanci mają zdecydowanie zwiększoną liczbę kontroli. Są odpowiedzialni zarówno za sprawdzanie przebywających ludzi na kwarantannie jak i patrolowanie publicznych miejsc. Wszystko w celu dobra społecznego i w wspólnej walki z pandemią koronawirusa.

 

Gorzej jeśli same służby nie stają się autorytetem dla obywateli. Tak też było w przypadku ośmiu poznańskich policjantów, którzy urządzili sobie grilla nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu.

 

Informacje na temat nielegalnego zgromadzenia, przekazał mieszkaniec, który zgłosił sprawę do portalu ePoznań. Będąc nad Jeziorem Maltańskim, poczuł zapach grillowanej kiełbasy. Mężczyzna postanowił to sprawdzić. Z oddali dostrzegł policyjne motocykle i policjantów, zgromadzonych na grillu.

 

Zgromadzeni funkcjonariusze opuścili swoje stanowiska pracy i grillowali w trakcie służby. 

 

„Ośmiu policjantów z Ruchu Drogowego opuściło swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu”.

przyznaje mł. Insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy wielkopolskiej policji.

 

Policjantów czekają surowe konsekwencje.

 

„Każdy z policjantów ma zostać ukarany mandatem 500 zł w związku z zakazem gromadzenia się. Ponadto, ze względu na to, że naruszono procedury służby, wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne”.

– poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik policji w Wielkopolsce.

 

Według rozporządzenia rządu do 11 kwietnia obowiązuje zakaz zgromadzeń i obostrzenia w przemieszczaniu się. Ponadto osoby muszą zachować od siebie odstęp minimum 2 metrów. Nie dotyczy to osób z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. Istnieje całkowity zakaz korzystania z parków, lasów, bulwarów oraz miejsc rekreacyjnych.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Posypią się kary! Surowe konsekwencje dla kierowców, jeśli POLICJA złapie ich na…

 

Źródło:głoswielkopolski/pixabayKomentarze