SKANDALICZNY popis ukraińskich kibiców na stadionie (VIDEO)

Swastyki, wizerunki Adolfa Hitlera, rasistowskie transparenty, stroje Ku Klux Klanu – tak na trybunach wyglądał mecz Dynama Kijów z Szachtarem Donieck. Podczas meczu doszło do prezentowania na trybunach symboliki neonazistowskiej.

 

Na meczu obecny był delegat UEFA.. Chciał sprawdzić, jak Ukraińcy radzą sobie w przygotowaniach do finału Ligi Mistrzów. W Kijowie ma odbyć się w 2018 roku finał LM.

 

Podczas meczu część fanów ubrała się w stroje Ku Klux Klanu. Wznosili flagi i transparenty z wizerunkami Adolfa Hitlera oraz  swastykami. Sytuację skomentował ukraiński dziennikarz Wadim Skiczko redakcji sportowefakty.pl:

 

„Tylko osoba nie mająca pojęcia o historii może się tak ubrać. I to jeszcze do tego w sytuacji, kiedy mamy wojnę. Nie pamiętam, żeby ktoś u nas na stadionie prezentował podobiznę Hitlera. Dużo się o tym ciągle mówi, ale w mediach i w gronie ekspertów. Tym musi zajmować się federacja, stworzyć jakąś listę zakazanych symboli, a na razie nic na poważnie tutaj takiego nie ma.”

 

Fani Dynama Kijów postanowili również uczcić rocznicę urodzin Adolfa Hitlera, przypadającą akurat w dzień meczu. W 88 minucie zrobili wielkie racowisko. Czas nie był tu przypadkowy, wśród neonazistów „88” oznacza dwie ósme litery alfabetu, czyli skrót od „Heil Hitler”.

 

Zobacz nagrania z meczu:

 

Źródło: magnapolonia.org
kdKomentarze