SKANDALICZNY WPIS senatora PSL. Tak pisze o ofiarach księży-pedofilów!

Jan Krzysztof Libicki jest senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polityk zamieścił wpis o ofiarach księży-pedofilów. Post senatora wywołał burzę w sieci. PSL odcięło się od wypowiedzi Libickiego.

 

Libicki komentuje

W ostatnim czasie na jaw wychodzą przypadki molestowania nieletnich przez księży. Wiele spraw wykorzystywania dzieci przez osoby duchowne są nagłaśniane po wielu latach „zamiatania ich pod dywan”. Każdy przypadek skrzywdzenia dziecka jest bulwersujący a sprawy są wyjątkowo delikatne. Jednak senator PSL- Jan Krzysztof Libicki wyjątkowo ostro odniósł się do ofiar księży-pedofilów. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego uderzył w Tomasza Terlikowskiego, który jest katolickim publicystą. W ostatnim czasie Terlikowski nawiązywał w swoich wypowiedział do osób skrzywdzonych przez duchownych. Publicysta pisała na Twitterze:

 

Każdy zna kogoś, kto był skrzywdzony, w każdej parafii, w każdej wspólnocie, w każdym zakonie i zgromadzeniu, w każdym seminarium są skrzywdzeni seksualnie. Odkrycie, że to oni są w centrum Kościoła, zmienia myślenie.

 

Jan Krzysztof Libicki był wyjątkowo zniesmaczony wpisem Tomasza Terlikowskiego. W odpowiedzi na przemyślenia publicysty napisał:

 

Żarliwość, z jaką redaktor Terlikowski stawia w centrum każdą ofiarę pedofilii w Kościele rodzi we mnie-przyznaje, że złą- pokusę, by przestać się nimi aż tak przejmować. Na razie walczę z tą pokusą skutecznie, ale nie wiem jak długo…

 

Burza w sieci

Wpis senatora PSL skomentowała m.in. Anna Maria Żukowska z Lewicy, która napisała:

 

Mógłby Pan uprzejmie nie kompromitować całego paktu senackiego zanim de facto on powstał? Boli Pana, że ofiary mają głos?

 

Słowa Jana Krzysztofa Libickiego skomentowała też Katarzyna Kotula. Posłanka Lewicy stwierdziła:

 

Wiemy, wiemy- zarodki są dla Pana senatora ważniejsze, prawda?

 

Witold Zembaczyński z Koalicji Obywatelskiej napisał:

 

Skandaliczny wpis!

 

Czy Jan Krzysztof Libicki publikując taki wpis, przesadził? Jak sądzicie?

 

Polecamy:

6-letnia miss wygląda jak dorosły karzeł. „To jest chore!’ [FOTO]

 

Zdjęcie: Facebook/ Jan Krzysztof Libicki

 

Komentarze