Skrytykowała Kamila Sipowicz za zachowanie po śmierci Kory. Internauci: To gruby nietakt…

Kamil Sipowicz to filozof, pisarz i poeta. Wieloletni partner Kory, a od 2013 roku – mąż słynnej wokalistki.

Kora chorowała na raka jajnika z przerzutami i 28 lipca 2018 roku artystka zmarła. Wokół jej śmierci i zachowania Kamila Sipowicz pojawiło się wiele kontrowersji. Dopatrywano się zaniedbań i udzielania fałszywych informacji.

Teraz, w drugą rocznicę śmierci wokalistki, głos zabrała jej przyjaciółka. Publicystka i feministka, Magdalena Środa zarzuciła Kamilowi, że nie zachowuje pamięci po Korze i jej dorobku. Napisała:

 

Żałuję, że Kamil zajął się swoim życiem osobistym i nagrobkiem (tylko) zamiast stworzyć jakąś fundację, powołać do życia jakiś konkurs, gdzie osoby takie jak Kora (poetki, piosenkarki rockowe) mogłyby zaistnieć. Szkoda, że jej wielki dom na Roztoczu nie tętni życiem i pamięcią o niej (a mógłby być miejscem spotkań, pracy twórczej, koncertów), szkoda, że jej nazwisko nie funkcjonuje w ramach jakiś publicznych aktywności, szkoda, że w jej domu na Żoliborzu nie powstało jakieś małe muzeum, pełne przedmiotów, które kochała i które tworzyła. Kora żyje wyłącznie w swoich piosenkach. To mocne życie, ale nie na długo.

 

W jej słowach widać żal za zmarłą przyjaciółką i obawę o to, że jej dziedzictwo pójdzie w zapomnienie.

Wiele osób przyklasnęło pomysłom przedstawionym przez dziennikarkę. Jednak kilku internautów zwróciło uwagę, że nie na miejscu jest mówienie wdowcowi, co ma robić:

 

Pani Magdaleno, sugerowanie dorosłej osobie, czym powinna się zajmować po stracie partnera/ki, jest bardzo niegrzeczne i niedelikatne. Wygląda jak strofowanie chłopca, który nie wie jak powinien się zachować.

 

Pani Magdaleno, rozumiem że ma Pani jakieś wyobrażenia na temat zagospodarowania spuścizny po Korze, ale sugerowanie jak powinien żyć po śmierci żony Kamil Sipowicz jest grubym nietaktem.

 

Dlaczego p.Kamil Sipowicz nie powinien się zajmować swoim życiem osobistym? Jestem zdziwiona tym wpisem, moim zdaniem nietaktownym.

 

może i dużo w tym prawdy, ale mimo to nie przystoi, by to pisać:( oj Pani Profesor subtelność bardzo podupadła:(

 

W styczniu tego roku pojawiły się informacje, że Kamil Sipowicz ma nową, młodszą od siebie o 30 lat partnerkę. I zapewne właśnie to „boli” przyjaciółkę Kory…

 

Dziś rocznica śmierci Kory. Przyjaźniłyśmy się bardzo, choć dwie – z zupełnie innych światów. Dzięki niej z bliska…

Gepostet von Magdalena Środa am Dienstag, 28. Juli 2020

 

fot. facebook.com


Komentarze