Skuteczne metody walki ze stresem. Dzięki nim poradzisz sobie nawet w najgorszej sytuacji!

O tym, że stres może okazać się dla nas zabójczy chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Niejednokrotnie mieliśmy z nim do czynienia podczas publicznej przemowy, rozmowy o pracę czy egzaminu na prawo jazdy. Na szczęście są sposoby, które pozwolą nam poradzić sobie z nim nawet w najgorszej sytuacji!

Niejednokrotnie nie mamy wpływu na sytuację,w której się znaleźliśmy i nie jesteśmy w stanie jej kontrolować. Wiele osób nie potrafi opanować wtedy nerwów i z góry skazuje się na porażkę uważając, że znalazło się w najgorszej sytuacji w życiu. Okazuje się to błędem, ponieważ w takiej chwili możemy popełnić szereg błędnych decyzji, które nie zadziałają na naszą korzyść. Dlatego do sytuacji, na które nie mamy wpływu powinniśmy podejść ze spokojem i nie nakręcać się. Eksperci radzą, by nie zadręczać się sprawami, które nie są od nas zależne. Rozmowa o pracę nie jest w stu procentach zależna od nas, ponieważ komisja jeśli nie jest w humorze może nie wziąć pod uwagę nawet najlepiej przygotowanej osoby. 

 

ZOBACZ:Podlaskie: 14-latka targnęła się na swoje życie! Oblała się benzyną po kłótni z (…)!

 

 

Warto również przed pójściem na jakiś ważny egzamin powiedzieć sobie, że jesteśmy dobrze przygotowani i nawet najgorsze sprawy ułożą się po naszej myśli. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnej nerwówki. Zazwyczaj jest tak, że wszystko idzie po naszej myśli i nie taki diabeł straszny jak go malują. Duży wpływ na to, że się nakręcamy i stresujemy ma nasza wyobraźnia, która podpowiada nam najbardziej czarne scenariusze. Pomocne również może okazać się odwrócenia uwagi od tego, co wzbudza w nas stres. Jeżeli przestajemy o tym myśleć strach mija. Warto więc wcześniej wybrać się na rower, poczytać książkę, bądź porozmawiać z dobrą koleżanką. Jeżeli czegoś naprawdę się boimy powinniśmy mieć świadomość, że stres minie i znów wszystko będzie dobrze. 

 

ZOBACZ TAKŻE:TAK będzie w przyszłości wyglądała osoba UZALEŻNIONA OD GIER! Masakryczna symulacja! (Zdjęcie!)

 

 Komentarze