Śląsk: 15-latek ZABIŁ 13-latkę w ciąży. POWÓD?!

Śląsk. 15-latek przyznał się do zabójstwa 13-letniej Patrycji. Ciało dziewczyny znaleziono w środę w Piekarach Śląskich.

– Zatrzymaliśmy osobę, która może mieć związek ze śmiercią 13-latki – powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji zatrzymany, to 15-latek – znajomy ofiary. Przyznał się on do popełnienia straszliwej zbrodni. 13-letnia Patrycja zginęła w wyniku rany zadanej ostrym przedmiotem. Dziewczyna była w ciąży. Sprawa mogła być tłem kłótni między nastolatkami. Póki co policja nie skomentowała doniesień RMF24 jakoby 13-latka była w ciąży z 15-latkiem.

Zatrzymany 15-latek od samego początku był w kręgu podejrzanych. Początkowo przedstawiał jednak pozornie wiarygodną wersję. Wyznał, że we wtorkowy wieczór Patrycja po kłótni z nim pobiegła w stronę ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Jednakże chłopak zmieniał wersję wydarzeń. To od razu wzbudziło podejrzenia śledczych. Finalnie nastolatek przyznał, że to on zabił Patrycję.

Według ogólnych zasad Kodeksu karnego, za przestępstwo nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17. roku życia. Jednakże wyjątkowych sytuacjach (zabójstwo, gwałt zbiorowy lub porwanie) 15-latka można pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Decyzja należy do sądu rodzinnego. Pod uwagę brane są okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy czynu zabronionego. 

Zatrzymany nastolatek ukończył 15. rok życia w środę. Wobec tego kluczowe w sprawie będzie ustalenie czasu zabójstwa.

 

 Komentarze