Sławno: CBŚP zarekwirowała podejrzaną beczkę. Zawartość mogła uśmiercić całe miasteczko!

Być może to miasteczko w województwie zachodniopomorskim mogłoby stać się areną niewyobrażalnej katastrofy. W jednej z piwnic policjanci CBŚP zarekwirowali 50-kilogramową beczkę, która według opisu zawierała niezwykle groźną dla zdrowia i życia substancję. 

Akcja Centralnego Biura  Śledczego Policji miała miejsce w Sławnie, wczoraj przy ulicy Mieszka I w jednej z kamienic. Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani, a ich sąsiedzi mieli zakaz otwierania okien i wychodzenia na zewnątrz. Funkcjonariusze CBŚP mieli informację, że w piwnicy może znajdować się niezwykle groźna substancja.

 

ZOBACZ TEŻ: Dwa lata temu przestał przychodzić po zasiłek. Potworna tajemnica ujawniona!

 

Według opisów na zabezpieczonej beczce znajduje się w niej cyjanek sodu. To silnie trująca substancja, która mogłaby bez trudu zabić tysiące ludzi, gdyby np. dostała się do wód gruntowych lub miejskiej sieci wodociągów. W beczce może być nawet 50 kilogramów tej substancji.

 

Cyjanek sodu to substancja krystaliczna, która łatwo rozpuszcza się w wodzie. Człowieka jest w stanie zabić w ciągu minuty. Beczka została przekazana do badań, jednak CBŚP nie ujawnia na razie jaka substancja była w niej składowana.

 

Śledczy muszą też ustalić do kogo należała i jak znalazła się w tym pomieszczeniu. Wiadomo, że ta piwnica należała do jednego z mieszkań, które obecnie stoi puste. Miejsce to przeszukano w związku ze śledztwem narkotykowym, podejrzewając, że pomieszczenie to może mieć związek z produkcją nielegalnych substancji.

 

Cyjanek sodu jest wykorzystywany w metalurgii i w syntezach chemicznych.

 Komentarze