Sławomir Mentzen: „PiS będzie zabierał nam kolejne pieniądze”

Sławomir Menzten to doradca podatkowy, a także polityk Konfederacji. Choć w ostatnich wyborach do polskiego parlamentu nie udało mu się uzyskać mandatu poselskiego z okręgu toruńskiego, to i tak cały czas pozostaje aktywny w sferze politycznej. Dosyć często pojawia się w mediach, nagrywa również swoje wypowiedzi w mediach społecznościowych.

 

Ostatnim tematem, który poruszył Mentzen była kwestia kolejnych podatków podnoszonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Polityk Konfederacji wielokrotnie przekonywał w swoich wypowiedziach, że podatki należy uprościć, że polscy przedsiębiorcy najwięcej czasu w Unii Europejskiej spędzają przy papierkach, zamiast zająć się prowadzeniem swoich działalności gospodarczych.

 

Sławomir Menzten wypowiedział się w kwestii podatku cukrowego. Oczywiście Ministerstwo Zdrowia tłumaczy to faktem, że chodzi o zdrowie obywateli i o to, by Polacy nie byli otyli. Bo z powodu nadwagi jest wiele różnych, innych chorób. Zdaniem Menztena:

 

Od razu poczułem się lepiej, mając świadomość, że rząd PiS z wręcz obrzydzeniem będzie zabierał nam kolejne pieniądze. Nieba by nam przychylili dobrodzieje, złotówki z naszej kieszeni nigdy nie wyjęli, ale są przecież rzeczy ważne i ważniejsze. Rząd się poświęci, weźmie nam te pieniądze, chociaż bardzo tego nie chce, ale dzięki temu będziemy zdrowsi, będziemy do późnej starości cieszyć się życiem, z dala od chorób i wszelkiego nieszczęścia

 

Jak dodawał:

 

Dzięki pewnego rodzaju opłacie cukrowej będziemy dłużej żyli, będziemy siedzieć na starość z drugą połówką na ławce w parku, trzymając się za ręce, patrząc sobie z miłością w oczy, dookoła nas będą biegały nasze zdrowe wnuki, obok będzie drzemał piesek, a nad nami będą latały pszczółki. Tak będzie wyglądać nasza przyszłość dzięki opłacie cukrowej. Tak musimy na to patrzeć, nie inaczej!

 

ZOBACZ: K. Bosak o prezydencie Dudzie: „Dla niego priorytetem jest…”

 

Źródło: FacebookKomentarze