terminator kot

Słodki Kitku? Nie, ten zwierz to prawdziwy terminator wśród kotów!  

Koty, kotki, kociaki… zdjęć i filmów z nimi w Internecie jest pełno. Ale jesteśmy pewni, że o takim kocie jeszcze nie słyszeliście. W Afryce żyje bowiem prawdziwy terminator, który zabija dosłownie non-stop. A przy tym ma kilka niezwykle ciekawych cech.

 

Lew, tygrys, gepard i pantera mogą się schować w porównaniu z mniejszym braciszkiem. Kot czarnołapy zamieszkuje południe Afryki i w jedną noc potrafi zabić tyle zwierzaków, ile gepard upoluje w ciągu pół roku!

 

Koty czarnołape są wielkości kota domowego i z zewnątrz dość mocno przypominają nasze, polskie mruczki. W wysokich afrykańskich trawach potrafią niezwykle efektywnie skradać się i kryć. W czasie ataku mogą skoczyć w dowolnym kierunku, ale jest też cierpliwy. W razie potrzeby może nieruchomo czatować przez 2 godziny przy norce gryzonia, lub innego zwierzęcia.

 

 

ZOBACZ: Kobieta przeżyła halloweenowy koszmar. Zabawa skończyła się dla niej na pogotowiu

 

 

Aktywny metabolizm sprawia, że koty czarnołape polują niemal przez cały czas, gdy są aktywne – a więc w nocy. Średnio łowią ofiarę co 50 minut. Ich dietę stanowią przede wszystkim małe ptaki i gryzonie.  W ciągu jednej nocy kot ten potrafi upolować od 10 do 14 stworzeń. Imponujący wynik!

 

Mimo tak wielkiej skuteczności kotom czarnołapym grozi wyginięcie. Uczeni, którzy śledzą te zwierzęta apelują o powzięcie konkretnych działań w celu ich ochrony. A Wam tymczasem oddajemy ciekawe video na którym możecie podziwiać te ciekawe zwierzęta:

 


Komentarze