Ślub w czasach zarazy? Monika Zamachowska pokazała jak wyglądała uroczystość jej przyjaciół (FOTO)

Ślub w czasach zarazy? Monika Zamachowska pokazała jak wyglądała uroczystość jej przyjaciół (FOTO)

Ślub to bardzo ważna uroczystość dla każdego człowieka. Niestety w dobie epidemii plany ślubne musiały ulec drastycznej zmianie.

W większości Urzędów Stanu Cywilnego na uroczystość wpuszczana jest tylko para młoda i świadkowie. W niektórych miastach na salę może wejść jeszcze urzędnik.

Monika Zamachowska miała okazję uczestniczyć w takiej właśnie uroczystości i za zgodą nowożeńców, podzieliła się tą historią na instagramie.

 

Pusty Kraków

W minioną sobotę (18 kwietnia 2020) Monika i Zbigniew Zamachowscy pojechali do Krakowa. Odwiedzając Rynek, dziennikarka przeżyła szok, bo był on jak wymarły.

Jednak celem jej podróży było uczestniczenie w – jakby nie było – bardzo nietypowym ślubie. Jak napisała:

 

„Jedziemy do Krakowa na ślub przyjaciół. W urzędzie będziemy we czworo – młodzi i my, jesteśmy świadkami. Wesele w tym samym składzie w mieszkaniu. Terminu nie można było przełożyć. To będzie naprawdę ciekawe doświadczenie… Opiszę je Wam za zgodą zainteresowanych. .”

 

>>>Monika ZAMACHOWSKA nadal BEZ pracy! Żyje tylko z…

Obrazy i… papier toaletowy

Na standardowe wesele szykuje się i dekoruje salę weselną. W tym przypadku przyjęcie miało odbyć się w domu i dla zaledwie czterech osób.

Monice Zamachowskiej spodobał się wystrój mieszkania i wiszące w nim obrazy. Aprobatę zyskały też ozdoby weselne wykonane – nie wiedzieć czemu – z papieru toaletowego!

 

Obrazy w domu Młodej Pary – instagram.com/monikazamachowska

 

„To są dekoracje na jutrzejszy ślub naszych krakowskich przyjaciół zrobione przez pannę młodą z kartonu i papieru toaletowego. Pięknie mają młodzi w domu, również dzięki talentowi gospodyni, co widać na zamieszczonych obrazach.”

 

Dekoracje z papieru toaletowego – instagram.com/monikazamachowska

 

Co to był za ślub!

Wreszcie, w niedzielę nadszedł moment ślubu. Zbigniew Zamachowski pobrał od Młodej Pary dowody osobiste i razem z Moniką, całą czwórką udali się do USC. Tam odbył się ślub, a po nim krótka sesja przed budynkiem Urzędu.

 

Przed USC – instagram.com/monikazamachowska

 

>>>Smutna wiadomość! Tomasz Kammel nie pracuje już w…

 

Ślub w czasach zarazy

Monika Zamachowska tak podsumowuje tę uroczystość:

 

„Tak! Udało się.
Poszło fantastycznie. W USC wszyscy byli bardzo mili i rozumiejący. Pani kierownik dała piękną, wzruszającą, osobistą mowę, pogoda idealna. Państwo młodzi wyglądają na szczęśliwych, prawda?
Z niewielką pomocą przyjaciół odbyliśmy przepyszny obiad w mieszkaniu nowożeńców, a teraz oglądamy zdjęcia. Można? Można.
Mazel tov!”

 

Zaślubieni – instagram.com/monikazamachowska

 

Jak widać, specyficzne okoliczności, mogą być okazją do zmiany podejścia do życia. Wiele osób nie wyobraża sobie ślubu czy wesela bez tłumu gości, góry jedzenia i tańców do rana.

Tymczasem nawet skromny ślub może być szczęśliwą i pamiętną uroczystością.

 

fot. https://www.instagram.com/monikazamachowska/Komentarze