Słuchasz muzyki i masz gęsią skórkę? JESTEŚ WYJĄTKOWY! Zobacz co to oznacza…

Każdy z nas lubi posłuchać muzyki, jednak nie każdy z nas jest wyjątkowy. Osoby, które mają gęsią skórkę na dźwięk swojego ulubionego utworu, są nadzwyczaj wyjątkowe!

Dla jednych ulubionym kawałkiem jest coś z klasyki gatunku, a dla drugich może to być coś znacznie nowszego, dla jeszcze innych może to by utwór, który nie jest powszechnie popularny, jednak całkiem fajnie brzmi. Gęsia skórka jest przywilejem dla osób wyjątkowych!

Niezależnie od naszego gustu muzycznego, jedno jest pewne – każdy ma swój ulubiony i wyjątkowy. Jednak, czy tak naprawdę macie taki utwór, przy którym dostajecie dreszczy, a na skórze pojawia się gęsia skórka?

Zobacz także: Robert Lewandowski ostro podsumował mecz z Włochami! [WIDEO]

Gęsia skórka od słuchania muzyki to swego rodzaju przywilej. Może się nim poszczycić pewna część społeczeństwa. Skąd jednak się to bierze?

Osoby posiadające „dar” charakteryzują się większą liczbą połączeń między przewodem słuchowym a korą przedczołową, która bierze udział w procesie poznawczym. Chodzi między innymi o interpretację słuchanego utworu.

Wszystko zależy od fizycznych predyspozycji naszego mózgu! To wyjaśnia, dlaczego nie każdy odczuwa podobne emocje w trakcie słuchania swojego ulubionego utworu.

Źródło: wiedzoholik.plKomentarze