Służby na IMPREZIE ojca Rydzyka! Rząd nie widzi problemu

ojcu

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest najwidoczniej bardzo ważną osobą w państwie. Jego imprezy służby traktują priorytetowo.

 

Tadeusz Rydzyk słynie ze swoich nietuzinkowych inwestycji i dobrze zorganizowanych zbiórek. Podczas imprezy z okazji 28 urodzin Radia Maryja gościł u siebie służby, które najwidoczniej nie miały ważniejszych obowiązków.

 

Na hucznej uroczystości poświęconej rocznicy radia założonego przez duchownego byli obecni policjanci oraz orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Rząd nie widzi nic złego w tym, że wymienione służby były tam w ramach wykonywania swoich obowiązków.

 

Chodzi o grudniową imprezę, która odbyła się w Toruniu. Byli na niej m.in. premier Mateusz Morawiecki, czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Nie zmieniło to jednak charakteru imprezy, która była prywatna, a na takich nie zbyt często widujemy orkiestry państwowe i policjantów. 

 

Jak się okazało reprezentanci rządu nie mają sobie, ani swoim służbom niczego do zarzucenia. Szef MSWiA Mariusz Kamiński uzasadniał, że rozmach imprezy wymagał zabezpieczenia policji.

 

Komenda Główna Policji poinformowała, że w związku ze zgromadzeniami (…) zbiegającymi się z obchodami XXVIII rocznicy powstania Radia Maryja (…) zaangażowano w ramach akcji policyjnej odpowiednie siły policyjne. W akcji uczestniczyli zarówno funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, jak i policjanci służby kryminalnej. Działania funkcjonariuszy poszczególnych pionów były realizowane w ramach zadań służbowych – czytamy w oświadczeniu szefa MSWiA

 

Szef MON Wojciech Skurkiewicz podobnie nie widział nic złego w działaniach orkiestry. Stwierdził, że udział orkiestry reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w takich uroczystościach to jej obowiązek służbowy.

 

ZOBACZ TEŻ: TA firma pomaga służbom ratowniczym. Są specjalnie traktowani

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie wypowiedział się na ten temat. Zabrał jednak głos w sprawie datków na jego przedsięwzięcia. Prosi o darowizny m.in. na Radio Maryja, bo jak twierdzi, w czasie pandemii bardzo ciężko przetrwać tej rozgłośni, a nie dostaje pieniędzy rządowych, jak chociażby TVP.Komentarze