„Śmiechu warte, żenada”. Klienci są rozczarowani. Media expert w ogniu krytyki

Sieć sklepów Media expert znalazła się pod ostrzałem krytyki ze strony klientów. Z okazji zakończenia roku szkolnego przygotowali promocję dla uczniów. Najlepsze oceny miały być nagradzane pieniężnie.

 

Klienci oskarżają markę o manipulację. Dzień przed zakończeniem roku szkolnego (22 czerwca) Media expert na swoim koncie facebookowym poinformował, o organizowanej promocji „Płacimy za oceny”. Każda szóstka na świadectwie miała być nagradzana kwotą 6 złotych, każda piątka natomiast 5 złotych. Promocja trwała od 23 do 25 czerwca.

 

W dwóch postach umieszczonych na Facebooku nikt nie podał wprost wiadomości o konieczności wydania przynajmniej 300 złotych podczas zakupów, pieniądze za oceny miały być rabatem naliczonym dopiero przy następnych zakupach. Choć informacja znajdowała się zarówno na stronie internetowej sklepu, jak i w regulaminie promocji rozczarowanie pozostało. Odpowiednie doinformowanie zatraciło potencjał promocji.

 

#UWAGAMamy bardzo ważne ogłoszenie dla wszystkich uczniów! Już jutro zakończenie roku, czyli dzień, na który wszyscy…

Gepostet von Media Expert am Donnerstag, 22. Juni 2017

Pochwalcie się ocenami! W Media Expert płacimy Wam 5 złotych za każdą 5 i 6 zł za każdą 6 na świadectwie! Ile w tym roku…

Gepostet von Media Expert am Freitag, 23. Juni 2017

 

Klienci poczuli się oszukani, zwłaszcza Ci najmłodsi. Informację o zatajonych szczegółach promocji uzyskali dopiero przy kasie. Rodzice zawiedzionych dzieci w komentarzach pod postami nie kryją oburzenia:

 

„Rozczarowanie oszukanego dziecka bezcenne… Zakupy powyżej 300 zł i rabat ale dopiero na następne zakupy… Wymarzona gra zakupiona u konkurencji, a następnych zakupów u Was dłuuugo nie będzie…”

„To co zrobiliście tą niby promocją sięga dna i dłuuuugooo nie zrobię u Was zakupów.”

 

Biuro prasowe sieci sklepów przesłało oświadczenie, w którym przeprasza klientów. Tłumaczy również, że firma analizuje wszystkie opinie na temat akcji i zamierza je uwzględnić przy okazji kolejnych promocji.

 

„Wszystkich Klientów, którzy przed zakupami nie zapoznali się z regulaminem promocji, przepraszamy za niedogodności.”

 

kd, źródło: wirtualnemediaKomentarze