ŚMIERCIONOŚNE FOTELIKI DLA DZIECI – Znany producent przyznaje się do błędu – Bezpłatna możliwość wymiany na nowe!

Fotelik samochodowy dla dziecka ma zapewnić mu ochronę podczas jazdy, ale w przypadku tego typu fotelików jest wręcz odwrotnie.

 

Jeden z producentów fotelików samochodowych dla dzieci – firma Recaro, rozpoczęła akcję wymiany poszczególnych modeli na nowe. Producent zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat o treści:
 
Firma RECARO Child Safety zdecydowała się dobrowolnie wdrożyć program wymiany fotelików RECARO Zero. 1 ze ściśle określonej partii produkcyjnej.
Nowy produkt otrzymasz bezpłatnie.
 

Jakość i bezpieczeństwo są dla RECARO Child Safety niezwykle ważne. Dlatego też produkty RECARO są testowane na bieżąco i z zachowaniem najwyższej staranności. Systematycznie analizowane są również informacje zwrotne od Klientów i partnerów handlowych. Podczas jednego z takich procesów z udziałem fotelika Zero. 1 ustalono, że w określonej partii produkcyjnej mógł zostać zainstalowany element regulacji pasa o ograniczonej funkcjonalności. W wyniku tego w określonych fotelikach jeden z pasów które trzymają dziecko w fotelu może ulec poluzowaniu. W przypadku kiedy fotelik jest zainstalowany przodem do kierunku a poruszanie dziecka doprowadzi do poluzowania pasa to sytuacja to może wywołać pogorszenie bezpieczeństwo dziecka w razie wypadku. Foteliki dotknięte tym problemem mogą być łatwo zidentyfikowane poprze ich numery seryjne. Problem ten nie dotyczy Recaro Zero.1 Elite.

Z uwagi na to, że bezpieczeństwo klientów jest najwyższym priorytetem RECARO Child Safety, dobrowolnie zdecydowało się o wdrożeniu programu wymiany.

 

Wymienione mają zostać również bazy do mocowania fotelików Recaro fix o numerach seryjnych od ER01000000 do ER01017825. Firma wycofała foteliki z racji negatywnych wyników testów przeprowadzonych na produktach. To właśnie foteliki Optia podczas badania oddzielały się one od bazy, na której zostały przymocowane.

 

W przypadku fotelików Zero 1. wada dotyczyła regulowania pasów, a dokładniej możliwości ich poluzowania. 

 

Udział w wymianie umożliwia złożenie formularza za pomocą internetu lub kontakt za pomocą specjalnie utworzonej w tym celu infolinii, ale ta niestety działa tylko wyłącznie w języku niemieckim albo angielskim.

 

źródło: recaro

fot.: facebook

kgKomentarze