Śmiercionośny huragan – nawet 300 km/h (VIDEO) TO POTENCJALNA KATASTROFA

Śmiercionośny huragan Irma osiągnął najwyższą możliwą kategorię – piątą. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 300 kilometrów na godzinę. 

 

Mieszkańcy stanu Floryda (USA) są świadomi zagrożenia i już teraz szykują się na nadejście huraganu. 

Rick Scott – gubernator stanu Floryda zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Szczególnie narażone jest całe wschodnie wybrzeże USA i Karaiby. Niewykluczone, że siła wiatru zerwie sieć energetyczną – ostrzegają meteorolodzy. 

 

Część meteorologów nazywa Irminę „potencjalną katastrofą”. Na tę chwilę huragan Irma porusza się z prędkością 24 kilometrów na godzinę, a eksperci przewidują, że na jego trasie znajduje się południowa część naszego stanu. Sztorm przybiera na sile, przy czym naszym największym zmartwieniem jest obecnie ekstremalnie silny wiatr – poinformował. – Jesteśmy w trakcie przygotowań na nadejście huraganu, choć obecnie ciężko jest jednoznacznie określić, gdzie dokładnie uderzy. Kluczowe jest to, by mieszkańcy Florydy nie śledzili komunikaty – ostrzegł gubernator.

 

Irma to jeden z pięciu najpotężniejszych huraganów w ostatnich latach i najpotężniejszy sztorm na Atlantyku (poza granicami Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej).

źródło: twitter

fot.: twitter / youtube

kgKomentarze