Śmiertelnie groźna papryka! Nie wolno jej spożywać!

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z rynku jedną partię papryki słodkiej mielonej. Wykryto w niej bakterię Samonelli. Sprawdź szczegóły. Chodzi o twoje zdrowie!

– W wyniku kontroli urzędowej w zakładzie produkcyjnym CARUM Sp. J. i pobrania próbek do badań laboratoryjnych stwierdzono obecność Salmonella z grupy BO w dwóch z pięciu badanych próbek papryki słodkiej mielonej w opakowaniach 20 g oraz w jednej z pięciu badanych próbek papryki słodkiej w opakowaniach 25 kg, z której wyprodukowano ww. paprykę słodką mieloną – podał GIS.

salmonella

Jak podkreślają urzędnicy, papryka słodka może być dodawana do produktów spożywczych spożywanych bez obróbki termicznej. Natomiast pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka zanieczyszczonej żywności wywołać zatrucie pokarmowe.

Podano szczegółowe informacje o groźnym produkcie.

Papryka słodka mielona. Masa netto 20g

Najlepiej spożyć przed końcem:/ Nr partii: 10 2021/1143

Kraj pochodzenia: HISZPANIA

Producent: CARUM Sp. J. ul. Ogrodowa 42, 42-231 Cykarzew Północny

Firma CARUM zabezpieczyła już pozostałą w magazynie ilość papryki i wszczęła procedurę wycofywania produktu z obrotu handlowego. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują ten proces.

– Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu „Papryka słodka mielona. Masa netto 20g”, szczególnie bez obróbki cieplnej. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz także: Kupiłeś mielonkę? Może zawierać niebezpieczną bakterię!

Fot. GIS, PixabayKomentarze