Śmiertelnie niebezpieczne brokuły! Natychmiast je wyrzuć!

Te brokuły są bardzo niebezpieczne. Właśnie pojawiło się ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w tej sprawie!

W wyniku kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazano przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu pozostałości pestycydu – chlorpiryfosu w partii mrożonych różyczek brokułów. Ten produkt może więc stwarzać potencjalne zagrożenie dla konsumentów.

Produkt: Hortex BROKUŁY RÓŻYCZKI, 450 g, produkt głęboko mrożony

Producent: Polski Ogród Sp. z o.o., ul. Mszczonowska 2, 02-337 Warszawa

Data minimalnej trwałości: 06/2022

Numer partii: LS1C2170620 8 B 1806201448

Fot. GIS

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej ruszyły z postępowaniem wyjaśniającym. Producent Polski Ogród podał, że na stanie magazynowym nie ma już zakwestionowanego produktu. Zaprezentował też listę dystrybucji brokułów. Zobowiązał się do uruchomienia procedury wycofania ich z obrotu.

Producent poinformował sprzedawców i klientów o konieczności sprawdzenia stanów magazynowych i zablokowania sprzedaży tej partii brokułów.

Nie należy jeść wyżej wymienionego produktu.

Przypomnijmy, że wykryto też Salmonella spp. w mięsie z indyka na kotlety. Jak tłumaczy Główny Inspektorat Sanitarny, produkt jest przeznaczony do spożycia po obróbce cieplnej, a to zmniejsza ryzyko zakażenia, ale ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, zbyt niska temperatura lub zbyt krótki czas obróbki mogą prowadzić do zakażenia człowieka, a w konsekwencji do wystąpienia salmonellozy.

Zobacz także: Tancerka „Tańca z Gwiazdami” pozuje w samej kurtce! Odsłoniła niesamowite…

Fot. Pixabay

Komentarze