SMUTNA informacja na temat Beaty TYSZKIEWICZ. Karolina WAJDA poinformowała, że…

Beata Tyszkiewicz nazywana jest „damą polskiego filmu”. A nam nie sposób sobie wyobrazić zniknięcia tej Damy z medialnego świata.

Beata Tyszkiewicz ma arystokratyczne pochodzenie, a całe jej życie oraz kariera miały bardzo ciekawy przebieg!

Grzeczna uczennica?

Jak się okazuje pani Beata aż cztery razy zmieniała szkołę średnią! Maturę zdała dopiero za drugim razem w liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. W edukacji przeszkadzała jej  kariera filmowa – w pierwszym filmie zagrała jeszcze jako uczennica.

Po maturze Beata Tyszkiewicz studiowała w szkole filmowej w Warszawie. Jednak uprawnienia aktorskie – co ciekawe – przyznano jej w 1973 bez konieczności zdawania egzaminu.

Kariera Damy

Beata Tyszkiewicz zagrała w niemal 100 filmach, w tym w kultowych polskich produkcjach takich jak: Popioły, Lalka, Noce i Dnie oraz wielu innych. Grała także w serialach i produkcjach zagranicznych.

Prywatnie miała aż trzech mężów i dwie córki: Karolinę Wajda (z małżeństwa z Andrzejem Wajdą) i Wiktorię Padlewską (z małżeństwa z Jackiem Padlewskim).

Nie „zatańczy”

Aktorka brała także udział w programie Taniec z Gwiazdami, gdzie pełniła rolę jurorki. Beata Tyszkiewicz w kolejnych edycjach oceniała uczestników tanecznego show. Teraz jednak Karolina Wajda przekazała smutną wiadomość. Otóż pani Beata nie zamierza wrócić do życia publicznego. Począwszy od 2017 roku, kiedy miała pierwszy zawał, Tyszkiewicz zrezygnowała z fotela jurora w Tańcu z Gwiazdami i nie zamierza wracać.

Zobacz też: Dawid KWIATKOWSKI przyznał się! Naprawdę jest…

Szacunek dla publiczności

Beata Tyszkiewicz ma już 81 lat i wiek daje o sobie znać. Aktorka zdaje też sobie sprawę, że telewizja to wysokie oczekiwania i z szacunku dla publiczności pani Beata woli być zapamiętana ze swoich lepszych czasów. Karolina Wajda tłumaczy że:

„Mama nie chce wracać do życia publicznego. Chce od tego odpocząć. Tak zdecydowała i jest uparta. Wszystko ma związek z szacunkiem, jakim moja mama darzy swoją publiczność. Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem.” /cyt. se.pl/

Odpoczynek i czekoladki

Karolina Wajda powiedziała też, że jej mama najchętniej przebywa w swoim mieszkaniu w Warszawie, gdzie mieszka z gosposią. Do córki przyjeżdża jak do sanatorium – na wypoczynek. Córka Beaty Tyszkiewicz zdradziła też, że „dama polskiego filmu” ma wielką słabość do czekoladek firmy Lindt.

 

fot. https://www.instagram.com/tvp_kultura/?hl=plKomentarze