TO JEST SPISEK! POPULARNA ZABAWKA FIDGET SPINNER ZAGROŻENIEM DLA KREMLA! „Kto za jej pośrednictwem wysyła zaszyfrowane wiadomości?” – pytają dziennikarze.

Rosyjskie media ostrzegają obywateli przed zgubnym efektem używania popularnej ostatnio wśród dzieci na całym świecie zabawki fidget spinner. 

Zabawka to zagrożenie dla Kremla.

Fidget spinner, to prosta zabawka, która od jakiegoś czasu robi furorę wśród dzieci na całym świecie. Jednak, nie tylko. Jak twierdzi rosyjska telewizja Rossiya 24, ten z pozoru niewinnie wyglądający przedmiot ma być podobno zagrożeniem dla Rosji. Reporterzy tej stacji twierdzą bowiem, że partia opozycyjna używa zabawki jako przynęty, żeby przyciągnąć młodych ludzi i zbiera dzięki nim pieniądze na swoją działalność.

 

 

Jest tajemnicą, jak ta zabawka tak szybko stała się w Rosji popularna. Kto za jej pośrednictwem wysyła zaszyfrowane wiadomości?” – zapytują reporterzy stacji.

 

Jak się również okazuje, dziennikarze mają dowody na potwierdzanie teorii spiskowej.

Jednym z nich jest to, że spinnery sprzedawane są na antyrządowym rosyjskim blogu pod szyldem „spinnery od Nawalnego”. Innym z kolei, to, że na zakupionych w Rosji zabawkach nie ma napisów po rosyjski. Dziennikarze uważają również, że fidget ogłupia ludzi, robiąc z nich zombie.

„W taki sposób opozycja przyciąga do siebie młodych ludzi. Osoby, które rozumieją mechanizmy rządzące polityką, dobrze wiedzą, że ta zabawka to mała rzecz, która może kontrolować masy”. mówi Rusłan Ostaszko, redaktor naczelny prokremlowskiego portalu PolitRussia.ru. 

 

Sprawa zabawki wymknęła się z pod kontroli, kiedy to rosyjski urząd ochrony konsumenta zapowiedział wszczęcie oficjalnego śledztwa w sprawie spinnera.

 

Mamy tutaj do czynienia z agresywną promocją tak zwanego spinnera, który jest używany przez dzieci i młodzież w Rosji. Mając na względzie dobro naszej młodzieży oraz ich relacje z rodzicami i nauczycielami Rospotrebnadzor we współpracy z odpowiednimi instytucjami przebada wpływ, jaki ta zabawka ma na dzieci” – napisał w oficjalnym oświadczeniu Rospotrebnadzor – urząd ochrony konsumenta.

 

W obliczu tego co się dzieje w Rosji, aż trudno uwierzyć, że zabawka wymyślona przez amerykańską inżynier Catherine Hettinger w 1993 r. miała działać terapeutycznie na dzieci z ADHD i autyzmem.

Źródło Polish Express

MM

 Komentarze