Spowiedź online-„grzechy wyślij mailem”! Radio Maryja wydało OŚWIADCZENIE!

Czy spowiedź online jest możliwa? Szczególne w ostatnim czasie temat ten stał się dosyć kontrowersyjny. Odkąd życie w związku z pandemią koronawirusa na wszelkich możliwych szczeblach przenosi się do sieci, pojawiły się także spekulacje na temat spowiedzi bez wychodzenia z domu.

Na jednej ze stron internetowych przypominających portal Radia Maryja, można przeczytać, że wystarczy kilka minut na spowiedź bez ruszania się z domu.

 

Grzesznik powinien odpowiedzieć na trzy pytania:

-czy przeprowadziłeś rachunek sumienia?

-czy żałowałeś za grzechy?

-czy odmówiłeś poprzednio zadaną pokutę?

 

Następnie pojawia się duże pole do wpisania listy grzechów oraz deklaracja poprawy. Po kliknięciu przycisku „OK” rozpoczynamy wirtualne połączenie z Bogiem.

 

To jeszcze nie wszystko! Po tzw „transferze grzechów” jesteśmy narażeni na utratę pieniędzy, które idą do nieznanego odbiorcy. Strona sugeruje „dobrowolną” wpłatę na rzecz Radia Maryja w wysokości 25 zł oraz comiesięczną wpłatę na to samo konto. Uwaga! Jest to oszustwo!

 

Radio Maryja postanowiło wydać w tej sprawie specjalny komunikat. Wynika z niego, że oszuści podszywają się pod rozgłośnię i zniesławiają, zarówno radio, jak i O. Rydzyka.

 

„Radio Maryja nigdy nie miało, nie ma i nie będzie mieć z takimi działaniami nic wspólnego. Radio Maryja ani nikt z nas nigdy nie prowadził i nie prowadzi żadnej spowiedzi przez internet, przez telefon czy jakiekolwiek środki techniczne. Nie ma czegoś takiego w Kościele” czytamy w komunikacie rozgłośni.

 

W obecnym czasie z pewnością warto mieć to na uwadze i nie dać się oszukać w tak perfidny i wyrafinowany sposób.

 

ZOBACZ TEŻ:Zaskakujący efekt epidemii w Polsce. Policjanci się tego nie spodziewali

 

 

Źródło:wiadomościdziennik.pl

Źródło zdjęc:pixabay

Komentarze