Sprawdź swój dowód osobisty! Pamiętaj o TEJ DACIE!

Sprawdź swój dowód osobisty! Musisz pamiętać o bardzo ważnej dacie! O co chodzi?

Wniosek o dowód osobisty można składać także online. Niedługo jednak to się zmieni! Nie obejdzie się bez wizyty w urzędzie!

Od 1 do 31 marca dowód osobisty przez internet wyrobiło 41 346 osób, czyi dwa razy więcej niż rok temu.

– Aby złożyć przez internet wniosek o dowód osobisty potrzebujemy jedynie profilu zaufanego i odpowiedniego zdjęcia. Dokument, który odbierzemy to e-dowód, czyli dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Warstwa elektroniczna e-dowodu to wbudowany, bezstykowy chip. Dzięki niej właściciel dokumentu może komunikować się elektronicznie z administracją publiczną. E-dowód umożliwia m.in. elektroniczne podpisywanie dokumentów – powiedział minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także: Małgosia Kożuchowska SZCZERZE do fanów. „Mimo obaw o zdrowie…”

Od początku sierpnia, z powodu wejścia w życie unijnych przepisów, nie będzie już można składać wniosków online. Sprawdź więc termin ważności dowodu. Jeśli twój dowód wygasa, pospiesz się. Od sierpnia nie złożysz już wniosku online! Będziesz musiał udać się do urzędu.

W marcu do urzędów wpłynęło też sporo elektronicznych pism ogólnych. Było ichaż 185 231, czyli dwa razy więcej niż rok temu. W ten sposób możemy załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu.

Zobacz także: MOCNE słowa Joanny Racewicz o pandemii! Nie ukrywała, że…

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiKomentarze