Sprzedawał… powietrze. Zarobił na tym ćwierć miliona złotych!

Zarobił ćwierć miliona złotych. Miał prosty sposób na biznes. Na portalu aukcyjnym wystawiał towary, których…

Policjanci współpracowali z działem bezpieczeństwa znanego serwisu aukcyjnego. Dzięki temu trafili na trop 28-latka z Rudy Śląskiej, który założył tam 10 kont na fikcyjne dane osobowe.

– W latach 2017-2019 na prowadzonych przez siebie kontach oferował do sprzedaży markowe obuwie, którego nie posiadał. W ten sposób oszukał ok. 700 osób na ok. 250 tys. zł. Liczba pokrzywdzonych może być większa – trwa ich ustalanie – podała Policja.

Fot. Pixabay

Dodatkowo mężczyzna zakładał rachunki bankowe na dane innych osób i fałszywe personalia. Takie rachunki wykorzystywał później do oszustw.

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Policjanci przeszukali jego poprzednie i obecne miejsca zamieszkania. Zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony, karty SIM, dokumentację bankową, nośniki danych i modemy bezprzewodowe. Wszystkie te rzeczy zostaną teraz poddane specjalistycznej analizie.

28-latek usłyszał aż dwieście zarzutów, związanych z oszustwami na portalu aukcyjnym. Otrzymał policyjny dozór oraz musi zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł.

Sprawa jest rozwojowa. Nie jest wkluczone, że pojawią się nowe zarzuty dla oszusta.

Warto wspomnieć o podobnej sytuacji. Uwierzyła w kłamstwa, bo brzmiały tak pięknie! Chciała po prostu pomóc. Okazało się, że wszystko było fikcją, a kobieta straciła duże pieniądze!

Zobacz także: Joanna Opozda pokazuje swoje wdzięki nad basenem. Gorące zdjęcie!

Fot. PixabayKomentarze