Starasz się, ale wciąż nie możesz schudnąć? Oto najczęstsze przyczyny!

Problem z nadwagą jest problemem globalnym i dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Wiele osób zadaje sobie pytanie co zrobić by schudnąć. Niektórym nie udaje się to nawet wtedy, gdy zaczynają o siebie dbać. Warto zadać sobie wtedy inne pytanie, co robisz źle, że wciąż nie możesz schudnąć?!

Ciągły stres, jedzenie w pośpiechu i szybkie tempo życia przyczyniają się do powstawania nadwagi, a co za tym idzie otyłości. Wiąże się z nią wiele groźnych chorób, takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy choroby serca. Wtedy zaczyna się stres i walka o zrzucanie zbędnych kilogramów. Niestety nie zawsze wychodzi się z niej zwycięsko zazwyczaj przez popełniane błędy. Czy zastanawiałeś się kiedyś co robisz źle, że nie możesz schudnąć? Przyczyn jest wiele, a jedną z nich nasze codzienne, niekoniecznie dobre nawyki żywieniowe. Wiele osób myśli, że nie jedząc śniadania, bądź ograniczając je do minimum szybko pozbędzie się zbędnych kilogramów. To podstawowy błąd popełniany przez tysiące osób. Nie jedząc najważniejszego posiłku w ciągu dnia szybko tracimy energię i zaczynamy podjadać, a to raczej nie wpływa korzystnie na wygląd naszej sylwetki. 

Kolejnym problemem z jakim boryka się wiele osób jest brak odpowiedniej dawki snu. Kiedy jesteśmy zmęczeni stajemy się rozdrażnieni i aby się pobudzić sięgamy po słodkiego batonika, lub czekoladę. Przez ten zły nawyk nigdy nie osiągniemy szczupłej sylwetki. Można pobudzić się zupełnie inaczej dostarczając swojemu organizmowi produktów bogatych w magnez. Równie szybko do walki z nadwagą może zniechęcić nas restrykcyjna dieta. Z czasem staje się ona dla nas ciężka i nużąca i zaczynamy sięgać po niezdrowe rzeczy. Warto więc rozważyć, co nam wolno, a czego nie. Przede wszystkim nie powinniśmy od razu wykluczać wszystkiego z naszego jadłospisu. 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Lekarze alarmują! STRES we wczesnym okresie życia może ZWIĘKSZAĆ RYZYKO…

 Komentarze