Staruszka pokonała koronawirsa, a wcześniej hiszpankę! CIĘŻKO UWIERZYĆ, ŻE MA TYLE LAT!

Staruszka po 20 dniach leżenia w szpitalu w wyniku zarażenia się koronawirusem, została wypisana do domu! Lekarze nie robili wiele, a starsza pani całkowicie wyzdrowiała i czuje się dobrze!

Wśród wielu tragicznych doniesień z Włoch pojawiają się i te pozytywne wieści jak chociażby cudowne wyzdrowienie pewnej staruszki. Starsza pani staje się nadzieją dla wielu seniorów, którzy zmagają się z COVID-19.

 

Lekarka Vera Sicbaldi ze szpitala San Martino poinformowała, że 102-letnia mieszana Genui, Italica Grondona wyzdrowiała po ponad 20 dniach spędzonych w szpitalu. 

 

„Nazwaliśmy ją „nieśmiertelną góralką”. Przypadek Italici to nadzieja dla wszystkich seniorów, których dotyka ta pandemia”

-wyjaśnia lekarka w rozmowie z CNN.

 

Italica to pierwsza osoba we Włoszech, która ukończyła 100 lat i pokonała koronawirusa.  Kobieta opuściła szpital 26 marca. Jak podaje stacja CNN, Italica Grondona została przyjęta do szpitala na początku marca z powodu łagodnej niewydolności serca.

Staruszka miała również objawy, które przypominały zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, dlatego została przebadana na obecność patogenu. Test dał wynik pozytywny.

 

„Zrobiliśmy niewiele, wyzdrowiała samodzielnie” – przyznaje w rozmowie z CNN Vera Sicbaldi. Z uwagi na to lekarze postanowili pobrać od kobiety próbki, by lepiej przyjrzeć się jej przypadkowi.

Jak dodała Vera Sicbaldi, Italica to jedna z grupy nielicznych pacjentów, którzy przeszli zarówno zakażenie koronawirusem, jak i grypą hiszpanką (pandemia grypy groźnego szczepu H1N1, która panowała w latach 1918-1920).

 

Następnego dnia ze szpitala wypisano również 101-letniego mężczyznę z Rimini, który również pokonał koronawirusa i czuje się dobrze.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zmarli w domu podczas kwarantanny! WEDŁUG STATYSTYK NIE SĄ OFIARAMI KORONAWIRUSA

 

 

Źródło:wiadomościgazeta.pl

Źródło zdjęcia:Twitter

Komentarze