Staruszka zdradziła SEKRET długowieczności! Przez 109 lat UNIKAŁA…

Czy istnieje sekret na długie i zdrowe życie? Najstarsza kobieta Szkocji zdradziła jak wyglądało jej życie i co jest sekretem długowieczności!

109-letnia kobieta, Jessie Gallan była najstarszą mieszkanką Szkocji. W styczniu 2014 roku starsza pani udzieliła wywiadu, w którym ujawniła sekret swojej długowieczności.

 

Gallan w wywiadzie otwarcie przyznała, że sekretem długiego życia jest trzymanie się z daleka od mężczyzn. „Przynoszą oni więcej kłopotów i zmartwień niż są tego warci”-dodała staruszka.

 

Gallan podkreśliła jednocześnie, iż szczególne znaczenie ma mnóstwo ćwiczeń i ruchu oraz, że codziennie je ciepłą miskę zdrowej owsianki i nigdy w swoim życiu nie wyszła za mąż.

W domu opieki w Aberdeen, Jessie Gallan 2 stycznia skończyła 108 lat stając się najstarszą mieszkanką Szkocji. Pracownicy domu opieki, w którym mieszkała staruszka mówią, że pani Gallan jest bardzo uroczą kobietą, która lubi muzykę i ćwiczenia. Jest też bardzo niezależną osobą.

Jessie Gallan odeszła w domu spokojnej starości w marcu 2015 roku w wieku 109 lat.

 

ZOBACZ TEŻ:Takie pytanie NAPRAWDĘ zadano w Milionerach! Znasz odpowiedź?

 

Kobieta przez całe życie ciężko pracowała. Opuściła szkołę, aby pracować w kuchni gospodarstwa, potem była pokojówką w domu bogatego biznesmena w Aberdeen, a następnie pracowała w hotelu.

 

Inna kobieta, Susannah Mushatt Jones, która została uznana za najstarszą osobę na świecie i twierdzi, że w jej przypadku jedzenie boczku jest sekretem długiego życia. Susannah zmarła w 2016 roku mając 116 lat.

 

 

Źródło:5minutdladrowia

Źródło zdjęcia:Facebook

Komentarze