Stracił przytomność gdy czyścił uszy za pomocą patyczków higienicznych. W szpitalu usłyszał szokującą diagnozę!

Czyszczenie uszu za pomocą patyczków higienicznych to najczęstszy zabieg stosowany przez miliony osób na całym świecie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że zbyt częste używanie z pozoru niegroźnego przedmiotu niesie ze sobą szereg nieprzyjemnych konsekwencji. Przekonał się o tym na własnej skórze 31-letni mężczyzna z Wielkiej Brytanii. Przyczyną jego problemów ze zdrowiem było używanie patyczków higienicznych.

Młody mężczyzna nie przewidział, że używanie zwykłych patyczków do czyszczenia uszu będzie przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Wszystko zaczęło się pewnego poranka, 31-latek, który nigdy nie cierpiał na epilepsję dostał ataku padaczki i stracił przytomność. Zaniepokojony zgłosił się do lekarza, który nie potrafił zdiagnozować skąd wziął się ten problem. Dopiero szczegółowe badania pozwoliły na postawienie szokującej diagnozy

 

ZOBACZ:Dostała furii bo chłopak nie chciał się z nią „kochać”! Agresywna dziewczyna zrobiła mu coś przerażającego!

 

Przyczyną kłopotów ze zdrowiem okazał się kawałek bawełnianego wacika z którego wykonywane są patyczki do uszu. Okazało się, że kilka lat wcześniej utkwił  on w przewodzie słuchowym i doprowadził do poważnego stanu zapalnego. Infekcja była na tyle groźna, że rozprzestrzeniła się powodując poważne zmiany w jego układzie nerwowym i mózgu, stąd zaniki pamięci i napad padaczki. Na szczęście kłopoty mężczyzny rozwiązał zabieg usunięcia kawałka wacika tkwiącego w jego przewodzie słuchowym i specjalne antybiotyki.

 

 

 

źródła: dailymail.co.uk, foto pixabay.com

REKLAMA

Komentarze