Stramowski i Warnke zainwestowali w biznes Palikota. Będą produkować…

Janusz Palikot poinformował w serwisie społecznościowym Facebook, że Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke zainwestowali w jego biznesowy projekt. Celem jest utworzenie 10 alkotek, w których produkowana będzie kraftowa wódka.

Projekt Alembik Polska przewiduje powstanie 10 alkotek, czyli lokalnych destylarni, gdzie produkowana będzie „wódka kraftowa Janusza Palikota” oraz inne mocne alkohole. W alkotekach mają być dostępne również rzadkie trunki rzemieślnicze oraz wyselekcjonowane jedzenie.
 
Były polityk zorganizował w tym celu zbiórkę – do zrealizowania projektu potrzebuje ponad 4 milionów złotych. Janusz Palikot poinformował na swoim profilu facebookowym, że do grona inwestorów dołączyli aktorzy znani z filmów Vegi – Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke.
 

Z Kasią i Piotrkiem poznaliśmy się przez wspólnych znajomych. Okazało się, że łączy nas pasja do znakomitych, niepospolitych alkoholi. Z Kasią wspólnie kosztowaliśmy ginu ze Szwabii w niebieskim kolorze. Z Piotrem na przykład mazurską nalewkę na pokrzywach, a ostatnio bardzo rzadki alkohol z Ameryki Południowej, który będzie dostępny w Polsce wyłącznie w naszych Alkotekach. Od ponad dwóch lat rozmawialiśmy o produkcji destylatów. Dlatego cieszę się, że Kasia i Piotr postanowili zaangażować się w Alembik Polska. Siła crowdfundingu to nie tylko sposób na zdobycie środków na biznes, ale przede wszystkim Ambasadorów projektu. Takimi Ambasadorami są dla nas wszyscy miłośnicy dobrych alkoholi!

– napisał Palikot na Facebooku.

 

 ZOBACZ TEŻ: Żenada w Tarczy Antykryzysowej! Chodzi o umorzenie podatku!

 

zdjęcie: Facebook @JanuszPalikotJPKomentarze