STRASZNA choroba gwiazdy „The Voice”! Niewielu wiedziało, że cierpi na nią…

Ania Anika Dąbrowska jest dobrze znana fanom talent show „The Voice Kids”. Dzięki udziałowi w programie nastolatka zyskała ogromną popularność. Mimo, że Ania jest pogodną dziewczynką nikt nie zdaje sobie sprawy, że cierpi na straszną chorobę genetyczną jaką zdiagnozowano u niej w wieku 5 lat.

Rodzice utalentowanej wokalistki kiedy ta skończyła 5 lat dowiedzieli się, że ich córka cierpi na nieuleczalną chorobą jaką jest mukowiscydoza. Na domiar złego ofiarą tej samej przypadłości jest je młodsza siostra. Leczenie choroby jest bardzo drogie. Młoda piosenkarka nie daje po sobie poznać, że straszna choroba atakuje jej organizm. Ania Anika Dąbrowska jest radosną i pełną energii nastolatką. Uczestniczka „The Voice Kids” nie poddaje się i mimo choroby stara realizować swoje marzenie jakim jest śpiew.

 

ZOBACZ:Uczestniczka The Voice Kids to wnuczka LEGENDY POLSKIEJ MUZYKI!

 

 

Tata Ani, Jarosław Dąbrowski przyznał, że diagnoza lekarska była ciosem dla całej rodziny. Mukowiscydoza, która zaatakowała ich obie córki do dziś spędza im sen z oczu. Rodzice robili wszystko, by pomóc dziewczynkom. Radzili sobie dzięki pomocy fundacji i odpisu jednego procenta od podatku. Koszt leczenia choroby pochłania ogromne środki pieniężne. Mężczyzna wyznał, że kwota miesięcznego kosztu leczenia i odpowiedniej kuracji wynosi około 10 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:Nieuleczalna choroba gwiazdy „The Voice”! Chodzi o znaną…

Mukowiscydoza to poważna choroba genetyczna związana z układem oddechowym i pracą przewodu pokarmowego. Jest ona dziedziczna, a za jej powstanie odpowiadają nieprawidłowe mutacje genów. Niestety mukowiscydozy nie da się wyleczyć, a jedynie można łagodzić jej objawy poprzez podawanie odpowiednich lekarstw i witamin.

 

źródła: lelum.pl, foto: youtube.com

 

 

 Komentarze