STRZELAJĄ DO BOCIANÓW I JEDZĄ JE! Jest już pomysł jak z tym walczyć.

Niemal tysiąc płyt z filmem „Reksio i Bocian” przekazali polscy przyrodnicy do libańskich szkół, by promować wśród dzieci ideę ochrony bociana. Liban jest jednym z krajów, w których bociany na trasie migracji giną masowo, zabijane dla sportu i przez myśliwych.

„Aby to zmienić, potrzebna jest praca u podstaw, edukacja” – powiedział PAP lider siedleckiej Grupy EkoLogicznej, dr Ireneusz Kaługa, który od lat zajmuje się ochroną i obrączkowaniem bocianów.

W końcu kwietnia odbył w szkołach w Libanie serię spotkań, poświęconych ochronie bociana białego.

Akcję edukacyjną wsparła między innymi Ambasada RP w Bejrucie i pozarządowa organizacja ekologiczna T.E.R.R.E Liban, a także polscy miłośnicy bocianów.

Prelekcji na temat bociana (z pokazem slajdów) wysłuchało w sumie ponad tysiąc uczniów. Żelaznym punktem tych spotkań był pokaz filmu „Reksio i Bocian” – jednego z odcinków kultowej serii filmów rysunkowych, w których Reksio ratuje rannego w skrzydło ptaka. Uczniowie i nauczyciele otrzymali również płyty z tym filmem.

Akcję na rzecz ochrony migrujących ptaków Grupa EkoLogiczna realizuje od 2013 r. w ramach programu „Bociany ponad granicami”.

Źródło PAP

MMKomentarze