Świat OSZALAŁ na jej punkcie! Stawiają pomnik SZESNASTOLATCE!

Pomnikiem dla uczczenia szesnastolatki ma być olbrzymi mural! W San Francisco już trwają przygotowania, a cały świat komentuje tę sprawę!

 

 

Greta Thunberg, bo o niej mowa, to urodzona w 2003 roku klimatyczna aktywistka. Jej przemowy i działania pro-eko obserwuje cały świat. Niektórzy są jej zwolennikami, inni zawziętymi oponentami. Ale tak czy inaczej: nastolatka będzie miała swój mural!

 

ZOBACZ TEŻ: To miał być zwykły spacer po plaży. Sfotografował nieziemskie zjawisko!

 

Takie przedsięwzięcie w San Francisco, miejscu które ma bardzo rozbudowaną politykę proekologiczną, ma jedno główne zadanie. Chodzi tu o przypomnienie wszystkim ludziom, aby dbać o naturalne środowisko. Ale to też uhonorowanie działań młodej Grety.

 

 

Jak tłumaczy Paul Scott, osoba odpowiedzialna za powstanie tego „pomnika”, taka inicjatywa może przyczynić się do tego, że wielu zda sobie sprawę z zagrożeń klimatycznych.

 

 

Jeśli możemy wzmocnić jej przesłanie i sprawić, by więcej osób było zaangażowanych i słuchało w to, co ona mówi, to robimy coś dobrego. Ludzi uderza ten mural i chcą dowiedzieć się więcej. Jeśli poświęcą czas, aby dowiedzieć się więcej o tym, co (Thunberg) stara się przekazać, myślę, że będzie to mieć wpływ na większość. Sprawi, że będą chcieli pomóc – mówił Paul Scott w wywiadzie dla CNN

 

Andres Petreselli to autor muralu. Artysta tłumaczy, że 16-letnia Szwedka daje przykład całemu światu. To co ona robi, jego zdaniem, zasługuje na należytą pochwałę. Co ciekawe, nie jest to pierwszy mural Grety! Powstały już takie dwa z podobizną młodej aktywistki. Jeden znajduje się w Anglii, a drugi w Kanadzie. Czyli 16-latka ma już na swoim koncie trzy murale!

 

Greta Thunberg urodziła się 3 stycznia 2003 roku w Sztokholmie. W ubiegłym roku rozpoczęła protest pod siedzibą szwedzkiego parlamentu. Jest także inicjatorką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jest laureatką wielu prestiżowych proekologicznych nagród. Cierpi na wiele chorób. M. in. ADHD, Zespół Aspergera, a także mutyzm wybiórczy oraz ma zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Źródło: dorzeczy.pl oraz nczas.com

Źródło foto: YouTubeKomentarze