Świąteczna akcja Policji! Zabiorą Ci prawo jazdy nawet jeśli…

W okresie świątecznym będą nie tylko wzmożone kontrole patroli policji, ale i też większe ryzyko stracenia prawa jazdy w przypadku łamania przepisów.

„Jak co roku w okresie okołoświątecznym stołeczni policjanci notują wzmożony ruch na drogach. „Niestety w tym czasie dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, szczególnie, kiedy kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Dlatego policjanci stołecznej grupy SPEED w najbliższych dniach będą prowadzili działania, mające na celu eliminowanie z ruchu kierowców drastycznie przekraczających prędkość” – podkreślił rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

 

Powołana jest do tego specjalnie wyszkolona grupa policjantów Speed, która od 2018 roku zatrzymała już prawie cztery tysiące praw jazdy oraz 600 dowodów rejestracyjnych. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Morawiecki ZMIENIŁ przepisy! Możesz stracić prawo jazdy już za…

 

 

Grupa SPEED zajmuje się także nielegelanymi wyścigami samochodowymi. „Była naturalna potrzeba wdrożenia kolejnego narzędzia do walki z piractwem drogowym, nie tylko związanym z nielegalnymi wyścigami, ale również takim codziennym” – wyjaśnił w rozmowie z PAP radca Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji młodszy inspektor Piotr Jakubczak.

 

Przypominamy, że prawo jazdy z pewnością stracimy jadąc pod wpływem alkoholu, w momencie, gdy jego stężenie we krwi wyniesie od (0,2‰ do 0,5‰). Oczywiście zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo swoje i innych, dlatego policjanci apelują, by jeździć rozważne.

 

 

 

Źródło:autoświat/pixabayKomentarze