CZY NA ŚWIĘTA SPADNIE ŚNIEG? IDEALNIE przewidzieli obecny atak zimy, teraz prezentują prognozę na kolejne 3 MIESIĄCE!

Ostatnio amerykańscy synoptycy nie pomylili się. Wkrótce zobaczymy jak będzie tym razem.

 

 

Specjaliści z Accu Weather zachęceni trafnymi prognozami dotyczącymi obecnego ataku zimy przedstawili swoje przewidywania na najbliższe trzy zimowe miesiące. I – co ciekawe – wszystko wskazuje na to, że zima 1000-lecia, obwieszczana wszem i wobec przed kilkoma tygodniami raczej nam nie grozi!

 

Grudzień ma się zapisać pod znakiem dość wysokiej temperatury. Zazwyczaj słupki rtęci w ciągu dnia nie będą spadać poniżej 0, lekkie przymrozki możliwe są tylko nocami. Najzimniejszy dzień czeka nas 30 grudnia, a i to nie będzie wcale katastrofalna pogoda – około -2 stopni w dzień i do -6 w nocy. Da się przeżyć, prawda?

 

Niestety za temperaturami nie idzie słońce. Grudzień zapowiada się pochmurnie, z małymi wyjątkami pod sam koniec miesiąca – 29, 30 i 31 grudnia będą naprawdę słoneczne! Przez pozostałe dni czekają nas opady śniegu i deszczu ze śniegiem, choć już nie tak obfite jak teraz. Najintensywniej posypie około 25-26 grudnia, ale dodatnie temperatury raczej nie zwiastują białych świąt.

 

Styczeń powita nas spadkiem temperatury do -7 a nawet -10 stopni na początku miesiąca. Mimo ujemnych temperatur synoptycy raczej nie liczą na obfite opady śniegu – początek ferii nie zapowiada się więc najlepiej.

 

Druga połowa miesiąca, oraz cały luty będą znowu ciepłe, niemalże wczesno-wiosennie. Na co dzień powinniśmy spodziewać się temperatur w okolicach 3-5 stopni i niewielkiego mrozu nocami. Przez cały miesiąc będą towarzyszyć nam opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

 

Wygląda na to, że strach przed srogą zimą można włożyć między bajki. Ale nie bądźmy tacy pewni – pogoda nie raz pokazała, że potrafi zaskoczyć!Komentarze