ŚWINIA na lotnisku w San Francisco! Zwierzę pełni tam funkcję…

Od dawna wiadomo, że zwierzęta pomagają w pokonywaniu strachu, a także niwelowaniu stresu oraz negatywnych emocji z nim związanych.  

Niekiedy takie odczucia towarzyszą ludziom przed zbliżającym się lotem.W związku z tym pewna świnka oprócz wytresowanych psów ma pełnić funkcję obniżania stresu przed podróżą samolotem, szczególnie u dzieci.

 

Świnka o imieniu Lilou jest nowym pracownikiem lotniska w San Francisco, a przy tym „terapeutką”. Razem z pozostałymi czworonożnymi przyjaciółmi dba o komfort osób oczekujących na lot.

Decyzja o tym, że zwierzak ma się znajdować na lotnisku poparto korzystnymi wynikami licznych badań, które udowodniły, że kontakt ze specjalnie przeszkolonymi zwierzętami pozwala zmniejszyć poziom stresu. Czworonogi wykonujące sztuczki, pozwalające się głaskać i rozweselające podróżnych, sprawiają, że ludzie zapominają o towarzyszącym im lęku.

Dotychczas można było korzystać ze „psich terapeutów”, jednak wiele osób może być uczulonych na psią sierść.

Tymczasem 5-letnia świnka rasy Juliana powoli staje się gwiazdą lotniska i zyskuje coraz większe grono fanów. Lilou uwielbia głaskanie i towarzystwo ludzi. Wykonuje również zabawne sztuczki.

 

ZOBACZ TEŻ:10 tys. dla emeryta! Jeden warunek do spełnienia

 

Zwierzę pojawia się na lotnisku na razie raz w miesiącu, jednak wkrótce ma bywać tam znacznie częściej. Poza pracą na lotnisku Lilou wspiera i rozwesela potrzebujące osoby m.in. w domach starców, szpitalach oraz szkołach.

 

 

Źródło:wptech

Źródło zdjęcia:YouTubeKomentarze