Szajka krakowskich pseudokibiców przemycała imigrantów

Straż graniczna rozbiła grupę przestępczą, która przemycała imigrantów pochodzących z krajów arabskich na terytorium Niemiec i Austrii. Grupa powiązana jest ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Mogli przerzucić nawet kilkaset osób.

 

Jak poinformowała kpt. Katarzyna Walczak, rzeczniczka Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ustalono że członkowie zorganizowanej grupy nawiązali ścisłą współpracę z działającymi na terenie państw bałkańskich i Węgier arabskimi i afrykańskimi przemytnikami ludzi. Transporty imigrantów odbywały się w trudnych warunkach, jednorazowo do kilkudziesięciu osób, samochodami dostawczymi niedostosowanymi do przewozu ludzi. Od imigrantów inkasowano opłaty w wysokości od 300 do 1000 euro.

 

„Rozbicie grupy stało się możliwe dzięki zakrojonej na szeroką skalę współpracy Polskiej Straży Granicznej z Dyrekcją Niemieckiej Policji Federalnej w Pirnie. W ramach tej współpracy powołano m.in. polsko-niemiecką grupa dochodzeniowo-śledczą.”

 

W rezultacie między 22 a 27 czerwca funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Krakowie dziesięciu członków grupy przemytniczej. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze: tymczasowe aresztowanie, poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policji.

 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, między innymi kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym, organizowania nielegalnego przekraczania granicy Polskiej oraz granic innych państw Unii Europejskiej, oraz fałszowania dokumentów.

 

kd, źródło: onetKomentarze