Szczepienia na COVID-19. Wstrzymane szczepienia dla grupy 40-59 lat!

W nocy ze środy na czwartek ruszyły niezapowiedziane zapisy na szczepienia dla grupy osób w wieku od 40 do 59 lat. Zapisano ich na termin kwietniowy, jednak szczepienie zostaje przełożone na drugą połowę maja!

Dodatkowo zapisy osób powyżej 60. roku życia zaczęły zwalniać. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk potwierdził informacje w RMF FM o zapisach i o sytuacji zapisów grupy osób powyżej 60 lat:

W ostatnich dwóch dniach ta rejestracja zwolniła, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić zapisy dla osób, które w styczniu zgłosiły gotowość do rejestracji. Dziś w nocy zostały wyznaczone skierowania dla osób od 40 do 59 roku życia.

Informacja dotycząca szczepień pojawiła się również na Twitterze, na profilu #SzczepimySię:

O godzinie 10:00 Michał Dworczyk poinformował dziennikarzy prasowych, że nastąpiła „usterka w systemie”. Osoby w wieku 40-59 lat rejestrowano na terminy wcześniejsze, niż osoby starsze. Poinformował, że rejestracja dla tej grupy wiekowej pozostaje WSTRZYMANA na kilka godzin.

Po usunięciu usterki , do każdej osoby z grupy 40-59 , która otrzymała termin na kwiecień, zadzwoni automat lub konsultant.

Ponadto Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oświadczył, że rejestracja dotyczy TYLKO osób, które zadeklarowały chęć zaszczepienia się wcześniej. Jeśli osoby w wieku 40-59 roku życia nie złożyły takiej deklaracji w styczniu lub w lutym, to nie mogą dziś zapisać się na szczepienie. Muszą czekać na swoją kolej.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: Policja BLOKUJE komentarze na swój temat?! To może być duża AFERA!Komentarze